Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spotkanie dla seniorów z domów opieki

We wtorek (28 maja 2019 roku) w restauracji Ekotradycja w Cieszynie odbyło się spotkanie dla seniorów, którzy przebywają w domach opieki zlokalizowanych w Cieszynie i okolicach. Wydarzenie było związane z obchodami 15-lecia cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dla zaproszonych gości przygotowano liczne atrakcje i poczęstunek.

Spotkanie dla seniorów z cieszyńskich domów opieki jest związane z trwającymi w 2019 roku obchodami 15-lecia cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy mieli szansę podziwiać wystawę, przygotowaną przez sekcję artystyczną cutw — Obcowanie ze sztuką, wyrażanie przeżyć i odczuć poprzez tworzenie przynosi wiele radości seniorom. Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga i sprawia, że z radością czeka się na kolejne spotkanie. Przedstawione prace pokazują oddanie sztuce i pasję, z jaką podchodzą do swoich zajęć słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – wyjaśniała podczas spotkania Lucyna Bałandziuk, prezes cUTW.

W spotkaniu wzięło udział łącznie 27 seniorów, którzy mieszkają w Powiatowym Domu mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”, Domu Spokojnej Starości przy ul. Mickiewicza, Domu Pomocy Społecznej „Betania”, Domu Opieki u sióstr Boremeuszek, Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie. W spotkaniu uczestniczyły również osoby uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Drogomyślu.

Celem wydarzenia było nie tylko umożliwienie zaproszonym gościom obejrzenia przygotowanej wcześniej wystawy, ale również integracja seniorów, niezależnie od ich miejsca zamieszkania i sytuacji życiowej — Organizatorzy chcieli uzmysłowić zaproszonym gościom, czym jest uprawianie sztuki w wieku dojrzałym i że warto inwestować we wszelkie warsztaty artystyczne dla seniorów, niezależnie w jakim środowisku obecnie przebywają — podsumowała Lucyna Bałandziuk.

Na zgromadzonych czekały nie tylko wspaniałe prace, które powstały podczas zajęć cieszyńskiego UTW, ale również poczęstunek oraz występy. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczestnicy sekcji tańca liniowego oraz sekcji wokalnej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-30 10:09:14
jasper: Wspaniala inicjatywa. Gratuluje pomyslu i dostrzezenia potrzeb i samotnosci osob w domach opieki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: