Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Już dziś pierwsze spotkanie dot. rewitalizacji skweru Ireny Sendlerowej

Już dziś (30.05.2019) odbędzie się pierwsze z zaplanowanych spotkań, dotyczących rewitalizacji skweru Ireny Sendlerowej, zlokalizowanego przy ulicy Śrutarskiej w Cieszynie. Organizatorzy wydarzenia (grupa nieformalna) zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału w planowanym spotkaniu – jak podkreślają, każda forma zaangażowania w działania tego typu jest ważna.

Pierwsze z planowanych spotkań odbędzie się już dziś (30 maja – czwartek). W zależności od pogody w planach jest piknik bezpośrednio na skwerze Ireny Sendlerowej (ul. Śrutarska) lub w przypadku deszczu zainteresowani przeniosą się do Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16 i będzie miało charakter warsztatowy. Podobne spotkanie odbędzie się w piątek (31 maja) w tym samym miejscu, również o 16.

- dostaliśmy mały grant na działania obywatelskie w przestrzeni publicznej, w przestrzeni miast i wsi na Śląsku (…) w założeniu tego projektu nie pracujemy jako mała grupka, ale zachęcamy mieszkańców i przedstawicieli różnych instytucji, czy organizacji, którzy również działają w obszarze partycypacji – wyjaśniali członkowie nieformalnej grupy, podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się w cieszyńskiej bibliotece (więcej informacji na ten temat tutaj).

Jak podkreślają organizatorzy, zaangażowanie w działania tego typu jest bardzo potrzebne i może przynieść korzyści dla wszystkich mieszkańców miasta. Dzięki zagospodarowaniu przestrzeni skweru Ireny Sendlerowej można nie tylko poprawić aspekty wizualne przestrzeni miejskiej, ale również stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie nie będzie miało charakteru obrad, czy też prezentacji. Kazdy z zainteresowanych może zabrać głos, przedstawić swoje pomysły i w jakiś sposób zaangażować się w działanie nieformalnej grupy, których celem jest rewitalizacja skweru.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: