Rewitalizacja skweru Sendlerowej - spotkanie organizacyjne
- dostaliśmy mały grant na działania obywatelskie w przestrzeni publicznej, w przestrzeni miast i wsi na Śląsku (…) w założeniu tego projektu nie pracujemy jako mała grupka, ale zachęcamy mieszkańców i przedstawicieli różnych instytucji, czy organizacji, którzy również działają w obszarze partycypacji – tłumaczyła prowadząca.
Projekt rewitalizacji skweru ma trwać od maja do sierpnia 2019 roku. Jest podzielony na 3 etapy – spotkania merytoryczne, realizacja planów (są środki na zakup materiałów trwałych, z których można zbudować infrastrukturę skweru) oraz wydarzenia artystyczno – edukacyjne, które będą odbywały się na terenie skweru.
Pomysł rozpoczął się od inicjatywy zgłoszonej do cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego przez Grzegorza i Mariolę Ptak. Projekt zakwalifikował się do etapu głosowania, jednak zebrał zbyt mało głosów, aby mógł zostać zrealizowany. Osoby zainteresowane zdecydowały się jednak na wystąpienie o grant, który został przyznany, w związku z czym niewielkie środki na ten cel zostały uzyskane.
- Miejsce to jest szczególne dla dzieci. Wydaje nam się, że w śródmieściu nie ma miejsca skierowanego bezpośrednio do dzieci. Myśleliśmy o miejscu symbolicznym, o żywym pomniku, pomniku, który rośnie (…) zamysł jest taki, aby było to miejsce przyjazne dla dzieci. Jest tutaj dużo parków, jednak nie ma miejsca dedykowanego, skierowanego bezpośrednio do dzieci – wyjaśniali pomysłodawcy.
Projekt do Budżetu Obywatelskiego nie jest jednak ostateczną wizją tego miejsca. Organizatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich do zabrania głosu, zgłoszenia własnych pomysłów i zaangażowania się w realizację zmian. W związku z tym zaplanowano kolejne spotkania, które mają odbyć się bezpośrednio na terenie skweru – planowo ma być to 30 i 31 maja 2019 roku o godzinie 16:00.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.