Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa prac sekcji artystycznej cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Już dziś (16.05.2019) odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez sekcję artystyczną cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prace seniorów będzie można podziwiać w restauracji Ekotradycja do 9 czerwca 2019 roku. Wystawa jest częścią obchodów 15-lecia cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ma, chociaż w niewielkiej części zobrazować jego dorobek artystyczny.

Już dziś (16.05.2019) odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez sekcję artystyczną cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prace seniorów będzie można podziwiać w restauracji Ekotradycja do 9 czerwca 2019 roku. Wystawa jest częścią obchodów 15-lecia cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ma, chociaż w niewielkiej części zobrazować jego dorobek artystyczny.

- Artystyczna strona Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie od dawna dobrze znana jest nie tylko na lokalnym rynku. Wielka wrażliwość, cierpliwość, profesjonalne podejście pedagogiczne, olbrzymie doświadczenie pracowników Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Artystycznego sprawiły, że większość z uczestników sekcji malarskiej i ceramicznej uwierzyła we własne siły, inaczej patrzy na otaczającą ich rzeczywistość i sztukę, czerpie wielką radość z tworzenia, a ich prace z każdym rokiem są śmielsze, barwniejsze i… zadziwiają ich samych – wyjaśnia Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Sekcje artystyczne działają prawie tak długo, jak sam uniwersytet. Już od kilkunastu lat seniorzy z Cieszyna i okolic mogą realizować swoje pasje, wyrażać siebie, poprzez sztukę. To właśnie ich dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie. Każdy ze studentów UTW pracuje inaczej. Każdy wyraża siebie w inny sposób. W związku z tym powstają różne dzieła, każde jednak jest odzwierciedleniem pracy i pasji.
Na obrazach znajdziemy różne kreski, czy tonacje kolorystyczne. Każdy z artystów poszukuje własnych środków wyrazu, każdy inaczej uzewnętrznia swoją wrażliwość. Tematyka również jest zróżnicowana. Sztuka nie zna sztywnych ram, w związku z czym oglądanie obrazów jest z pewnością ciekawym i niezapomnianym przeżyciem.

W ramach sekcji artystycznej działa również sekcja ceramiczna. Tutaj dzieła powstają przy użyciu palców, pieca i szkliwa. Na efekt trzeba trochę poczekać, jednak zakończenie procesu twórczego zawsze wiąże się ze wspaniałą nagrodą, w postaci gotowego dzieła. Tutaj również nie znajdziemy „szablonów”. Wszystkie prace powstają zgodnie z zamysłem twórców, dzięki zastosowaniu specjalnych narzędzi każde z nich ma unikalny kształt i niezwykłą fakturę.

Prace można podziwiać aż do 9 czerwca 2019 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: