Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sportowe trofeum dla Strumienia

Gmina Strumień jako jedyna w powiecie cieszyńskim otrzymała nagrodę w ramach ogólnopolskiego konkursu na organizację Europejskiego Tygodnia Sportu. Strumień znalazł się na 21. miejscu w skali kraju i 2.w kategorii gmin miejsko-wiejskich w województwie śląskim.

Zdobyliśmy 21. miejsce w kraju i 5. miejsce w województwie w tym 2. miejsce w naszej kategorii – gmina miejsko-wiejska. To duże wyróżnienie. Jesteśmy jedyną gminą z powiatu cieszyńskiego, która otrzymała taką ogólnopolską nagrodę – mówił Włodzimierz Cybulski, podczas sesji Rady Miejskiej w Strumieniu. Nagroda przyznana została gminie za organizację zawodów sportowych. 

Europejski Tydzień Sportu został zorganizowany od Dnia Matki do Dnia Dziecka. W akcję zaangażowały się przedszkola i szkoły całej gminy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a także osoby prywatne. Były turnieje piłki nożnej oraz szachów. Była też wycieczka na Kubalonkę oraz spotkania rekreacyjno-sportowe dla dzieci. Teraz dzięki tej aktywności gmina uzyskała nagrodę.  – To nagroda w wysokości 3 tys. złotych. Cieszymy się, ze udało się ją zdobyć to w dużej mierze zasługa pani Januszy Krzyżanowskiej, gminnego koordynatora ds. sportu – mówiła Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. Nagroda zostanie przekazana na zakup sprzętu sportowego, którym zostanie doposażona strumieńska hala sportowa. 

Na Śląsku w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich wzięło udział prawie 150 tys. osób. 

Jestem dumna, że w naszej gminie sport odgrywa tak ważną rolę. Świadczy o tym fakt, że boiska, hala i inne miejsce sportowej rekreacji cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale i dorosłych. Ta nagroda jest dowodem na to, że sport nie jest obojętny  władzom gminy – cieszy się Janusza Krzyżanowska, gminny koordynator sportu.

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: