Sport 2020 – drużyny

Grudzień to czas podsumowań, więc to odpowiedni moment, aby spojrzeć na to, co wydarzyło się w sporcie na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Jak radziły sobie zespoły ze Śląska Cieszyńskiego?
  • Hokeiści HC Pantery Cieszyn rozpoczęli 2020 rok od awansu do fazy pucharowej w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze. W 1/4 finału musieli uznać wyższość jednego z głównych faworytów do końcowego tryumfu – HC Nebory B. Jednak cieszyńscy zawodnicy na długo zapamiętają czerwcowy Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Hokeju na Rolkach, z którego powiodło im się wrócić ze złotymi medalami (na zdj.)
  • Zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zdominowali rywalizację podczas Letnich Mistrzostw Polski. Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek oraz Paweł Wąsek wywalczyli złoty medal i przerwali hegemonię ekip z Zakopanego w ramach LMP. Przypomnijmy również, iż skoczkowie WSS na co dzień reprezentują barwy klubowe w Pucharze Świata – Piotr Żyła zwyciężył w Kulm oraz stanął na podium w Engelbergu, a Wąsek oraz Zniszczoł poprawili swoje życiówki w Niżnym Tagile (6. miejsce)
  • Nie był to zbyt intensywny rok w sportach walki z powodu zbyt wielu odwołanych imprez. Judocy, pięściarze czy też karatecy mogli przystąpić do rywalizacji dopiero w drugiej połowie roku, a w tym krótkim okresie i tak nie zabrakło sukcesów. Przykładem jest choćby medalowy dublet zawodniczek Puncher Cieszyn – Sonia oraz Nina Kaleta wywalczyły srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w boksie (Sukces pięściarek!). Natomiast podopieczni Arkadiusza Lipy (KS Cieszyn Judo) błysnęli podczas Mistrzostw Śląska w Ju-Jitsu, na których wywalczyli aż 20 medali, z czego dziewięć było koloru złotego
  • Udany rok mają za sobą hokeiści z Trzyńca. Stalownicy ukończyli rundę zasadniczą (2019/20) na drugim miejscu, tuż za plecami Liberca. Podopieczni Vaclava Varadi zwyciężyli w towarzyskim turnieju Generali Ceska Cup. W obecnej edycji Tipsport Extraligi dyktują tempo w stawce – punktowali w kolejnych 20(!) meczach, czym ustanowili nowy rekord rozgrywek
  • Zawodniczki oraz zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn zanotowali udany występ podczas 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Z Krakowa przywieźli jedenaście krążków - pięc złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe. Najwięcej medali wywalczył Piotr Cieślik, który do domu wrócił z dwoma srebrami oraz jednym brązem
  • 2020 rok efektownie zakończyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Beskidy Ustroń, którzy podczas Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczyli drugie miejsce. Tenisiści UKS tryumfowali w tych rozgrywkach w ostatnich dwóch latach, a podczas tegorocznych zmagań w Bytomiu przegrali w finale z AZS-em Poznań