Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukces pięściarek!

Zawodniczki KB Puncher Cieszyn – Sonia oraz Nina Kaleta – wywalczyły srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w boksie.

Dosyć długą drogę musiały przebyć zawodniczki KB Puncher Cieszyn, ponieważ gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w boksie była Sokółka. Jednak warto było wybrać się na Podlasie, skąd Sonia oraz Nina Kaleta przywiozły srebrne krążki. Należy także przypomnieć, że siostry zanotowały już udany występ pod koniec listopada, odnosząc zwycięstwa na turnieju w Jaworznie, który był ostatnim sprawdzianem przed czempionatem.

W Sokółce pierwsza z wymienionych stoczyła zawzięty pojedynek o złoty medal z Mają Kiesek, w kategorii do 51 kilogramów. Sędziowie niejednogłośną decyzją wskazali jako zwyciężczynię zawodniczkę Akademii Boksu Roberta Gortata Jaworzno (2:3). Z kolei Nina Kaleta wystąpiła w kategorii wagowej do 60 kg i również ona stoczyła bój o złoty medal. Pięściarka KB Puncher Cieszyn przegrała w finale z Kingą Krówką (0:5).

- Dziewczyny dały z siebie wszystko, zabrakło niewiele. Wracamy z cennym doświadczeniem, które zaowocuje już na następnych mistrzostwach - czytamy na oficjalnym fanpage'u cieszyńskiego klubu.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: