Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śpiewali jej 200 lat!

Wszyscy pytają jaka jest recepta na taki jubileusz!Pani Emilia Zagóra świętowała setne urodziny, a uśmiech nie znikał z jej twarzy, tak jak przez ostatnie 100 lat.

Z życzeniami do szacownej jubilatki przybyła wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar. - Dziś miałam przyjemność uczestniczyć w dostojnym jubileuszu pani Emilii Zagóry z Goleszowa, która obchodziła swoja 100. urodziny. Swój jubileusz solenizantka obchodzi wraz z synem i córką oraz wśród siódemką wnuków, dwunastką prawnuków i czwórką praprawnuków. W dniu tak wspaniałego jubileuszu złożyłam pani Emilii moc najserdeczniejszych życzeń zdrowia, wielu sił i pogody ducha, życząc jej kolejnych lata spędzonych wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia – zakomunikowała Sylwia Cieślar.

Emilia Zagóra całe swoje życie spędziła w Goleszowie.Jest przedstawicielką nielicznego już pokolenia międzywojennego i pamiętającego zawieruchy II wojny światowej. Całe życie spędziła zajmując się domem i dziećmi. Z pasją zajmowała się ogródkiem przydomowym, w którym królowały warzywa i kwiaty. - Z zamiłowaniem szyła na maszynie do szycia różne elementy ubrań, co było niezwykle cenną umiejętnością w czasie wojny, jak również po jej zakończeniu. Wykonywała również na szydełku różne kolorowe serwetki i makatki. Chętnie pomagała też swoim sąsiadom w różnych pracach polowych – dodaje wójt gminy Goleszów.

Receptą na długowieczność jest więc chyba niegasnący uśmiech i chęć pomocy innym.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: