Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spacerkiem po śmieciach. Akcja skoczowskiego PTTK

To było już drugie wiosenne sprzątanie, zorganizowane przez skoczowskie koło PTTK. Kilkudziesięciu młodych ludzi, w ciągu trzech godzin zebrało kilkaset kilogramów śmieci. Gdzie? Na niewielkim odcinku... szlaku turystycznego.
Kilkaset kilogramów śmieci zebrali uczniowie dwóch skoczowskich szkół podczas akcji sprzątania szlaków. W minioną sobotę młodzież wyruszyła wałami nad rzeką Wisłą. Tylko na odcinku od basenu po most kolejowy zebrano czterdzieści dużych worków z śmieciami.
Trafiały do nich zarówno papierowe śmieci jak i butelki, części metalowe. Na szlakach można spotkać dosłownie wszystko co jest niepotrzebne - przyznają uczennice z SP nr 1.
 
 
Akcja w Skoczowie była organizowana po raz drugi. W sąsiednim Cieszynie organizujemy takie akcje już od kilku lat - mówi Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK Beskid Śląski w Cieszynie. Niestety, czystość szlaków zarówno tych podmiejskich jak i górskich nie jest najlepsza.
Tragedia - jednym słowem opisuje to Machała. Czasami nawet mi się nie chce i ręce opadają. Dzisiaj sprzątamy, po tygodniu znowu to samo. To bardzo przykre. - mówi przewodniczący. Sobotnia akcja udowodniła jednak że, są młode osoby którym chce się sprzątać po innych.
 
 
Teraz, kiedy wycięta jest większość krzewów wzdłuż wałów Wisły, jak na dłoni widać jak wiele jest śmieci.- mówi Piotr Stebel wiceprezes skoczowskiego PTTK. W tegorocznej akcji wzięły udział osoby tylko z dwóch podstawówek. Mam nadzieję, że następnym razem będzie więcej osób, bo jest co sprzątać - dodaje Stebel.
 
 
W akcji sprzątani szlaków wzięli uczniowie ze szkół podstawowych nr 1 i 8.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: