Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zapal się na niebiesko dla autyzmu

Każdego roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Z tej okazji organizowana jest akcja ''Zapal się na niebiesko dla autyzmu''.

Dziś w wielu miejscach na całym świecie niebieski kolor stanie się symbolem solidarności z osobami chorymi na autyzm. 

2 kwietnia w wielu miejscach świata zapłoną niebieskie światełka. Do akcji "Zapal się na niebiesko dla autyzmu” włączyła się również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Cieszynie. W cieszyńskiej poradni rolę niebieskiego światełka pełnić będą ... 

- Tego dnia wszyscy pracownicy placówki umieszczą na swoim stroju niebieski element, okna poradni ozdobią błękitne chmury, a w widocznym miejscu umieszczona zostanie tablica informująca o tym, czym jest autyzm, jak rozpoznać to zaburzenie i jakie są metody jego terapii – wyjaśnia Lucyna Legierska dyrektor PPP.

Działania w ramach akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” zaplanowano na 4  kwietnia. - Do udziału w tej inicjatywie zachęcamy również inne placówki powiatu cieszyńskiego – podkreślają pracownicy PPP. 

Do tej pory chęć uczestnictwa w akcji wyrazili: Przedszkole Nr 20 w Cieszynie, Przedszkole Integracyjne Nr 2 – w Cieszynie, Przedszkole Integracyjne w Wiśle, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Cieszynie, Zespół Placówek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych w Cieszyniem, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ustroniu, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Cieszynie, Przedszkole w Pruchnej, Uniwersytet Śląski Zakład Pedagogiki Specjalnej, Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Ustroniu, Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Wiśle z oddziałami integracyjnymi, Gimnazjum w Kończycach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie.

Tego dnia dzieci będą ubrane w niebieski element ubioru, pracownicy pojawią się z przypiętą niebieską kokardkę, akcji towarzyszyć będą plakaty informacyjne dotyczące autyzmu, pogadanki i apele. W oknach zapłoną niebieskie światełka symbolizujące jedność z osobami cierpiącymi na autyzm. 

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: