Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spacer szlakiem magnolii

Niedzielny (14.04) spacer szlakiem kwitnących magnolii w Cieszynie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dopisała pogoda i uczestnicy.

Wczorajszy (14.04) spacer szlakiem kwitnących magnolii w Cieszynie spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Pomysłodawcami szlaku była Danuta Pawłowicz i Mariusz Makowski. W tym roku spacer prowadziła Irena French oraz Stanisław Kawecki. Była to 16. edycja tego wydarzenia.

W tym roku po raz pierwszy spotykamy się bez Mariusza Makowskiego, który razem z Danutą Pawłowicz był pomysłodawcą tego szlaku. Pani Pawłowicz zmarła we wrześniu 2008 roku, a Mariusz Makowski zmarł 26 lutego 2019 r. Była propozycja żeby ten szlak zamknąć razem z odejściem Mariusza Makowskiego. Doszliśmy jednak do wniosku, że byłaby to ogromna szkoda. To jest jego dziecko i chcielibyśmy to kontynuować – mówiła Irena French.

Spacer rozpoczął się jak zwykle na placu Kościelnym w sąsiedztwie pomnika ks. Jerzego Trzanowskiego. Uczestnicy przeszli ulicami Sienkiewicza, Raszki, 3 Maja przez plac Wolności i ulicę Limanowskiego, aż do Parku Pokoju. Z inicjatywy Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz władz Miasta Cieszyna w Parku Pokoju zostały posadzone dwa krzewy magnolii, upamiętniające wspomnianych pomysłodawców – Danutę Pawłowicz oraz Mariusza Makowskiego.

Stanisław Kawecki opowiadał o magnoliach, zaś Irena French o właścicielach willi, którzy magnolie w swych ogrodach sadzili. Spacer zakończył się słodkim poczęstunkiem – deserem magnoliowym w Cafe Muzeum.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-16 06:24:16
krzysztof.mm: no proszę - to jest frekwencja, bez straszenia piekłem i obiecywania chórów anielskich...ツ
2019-04-16 23:20:52
bronek91: Bez łudzenia obroną rzekomo zagrożonej demokracji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: