Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SOR już przyjmuje

Cieszyński Szpitalny Oddział Ratunkowy znów otwarty. Zamknięto go na 48 godzin, po tym, kiedy okazało się, że dwoje pracowników zostało zakażonych wirusem. Póki co przyjmowani są pacjenci indywidualni, Zespoły Ratownictwa Medycznego ciągle są kierowani do innych placówek.


O zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie pisaliśmy w artykule - „SOR zamknięty na 48 godzin”.

Jak informuje rzecznik prasowy szpitala oddział dziś rankiem rozpoczął swoją pracę. - Informujemy, że dzisiaj od godziny 8:00 SOR Szpitala Śląskiego w Cieszynie przyjmuje już pacjentów zgłaszających się osobiście. ? Zespoły Ratownictwa Medycznego nadal są jednak kierowane do pobliskich ośrodków. ? Robimy co w naszej mocy, ale pracujemy w ograniczonym składzie, dlatego bardzo prosimy Państwa o wyrozumiałość. O wznowieniu normalnej działalności SOR-u, która jest zależna od otrzymania wyników naszego zespołu medycznego, będziemy informować na bieżąco – informuje Szpital Śląski w Cieszynie.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-27 15:48:47
Anthony: brawo cieszyński SOR, brawo cieszyński szpital - nie każdy zdaje sobie sprawę jak świetny personel i na wysokim poziomie opiekę lekarską mamy w Cieszynie, ja korzystałem parę razy i chylę głowę, chapeau bas
2020-03-27 15:57:55
Anthony: przy okazji warto zacytować te słowa: "Państwo zaniedbało służbę zdrowia przez dziesiątki lat, a teraz wzywa się nas lekarzy byśmy pracowali non stop, bez masek, bez środków ochronnych. I rząd stara się to ubrać w słowa pełne martyrologii, że ojczyzna wzywa, że to jest powołanie, patriotyzm. Ja bym chciał, żeby ludzie już teraz zaczęli myśleć, co będzie jak koronawirus się skończy, byśmy znów nie dali się zmanipulować ludziom u władzy, byśmy wreszcie rozliczyli ich za te zaniedbania - mówi Onetowi gdański chirurg Maciej Śmietański."
2020-03-27 15:58:47
Anthony: "Opieka zdrowotna jest niedofinansowana i leży. To truizm. Ale dziś powołamy lekarzy i wymagamy, żeby lekarze pracowali non stop, narażali swoje życie bez koniecznych środków ochrony. Naród po domach będzie szył im maski, student politechniki wydrukuje przyłbice, ciotka odda trzy swoje fartuchy i sumienie czyste (będą sprawiedliwi wśród maseczek świata). Nie zmienia to faktu, że rozporządzeniem znowu rząd wysyła ludzi z przysłowiową szablą na czołgi" - to fragment wpisu, który w mediach społecznościowych opublikował wczoraj gdański chirurg dr Maciej Śmietański.
2020-03-27 16:00:08
Anthony: List Naczelnej Rady Lekarskiej do premiera: W imieniu środowiska lekarskiego kierując się troską o stan zdrowia wszystkich mieszkańców naszego kraju, Naczelna Rada Lekarska apeluje do Prezesa Rady Ministrów o wprowadzenie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu klęski żywiołowej z powodu rozszerzającej się epidemii koronawirusa COVID-19. Rosnące statystki zakażeń wskazują, że nasz kraj znajduje się w fazie dynamicznego rozszerzania się epidemii. Najbliższe 30 dni okaże się kluczowe w walce z wirusem. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na ten okres rozszerzy możliwości zastosowania środków prawnych ograniczających do niezbędnego minimum wszelkie przejawy aktywności publicznej, zawodowej i społecznej, która w krytycznym okresie epidemii może powodować nie tylko istotne zwiększenie zagrożenia dla życia i zdrowia obywateli, ale także przedłużenie epidemii.
2020-03-27 16:00:30
Anthony: Doświadczenia innych krajów, w których epidemia rozpoczęła się wcześniej niż w Polsce, wskazują, że aby całkowicie wygasić jej ogniska, ograniczenia zgromadzeń, zakazy organizacji imprez masowych powinny być utrzymane tak długo, jak długo stwierdzane będą nowe przypadki zachorowań. W tym stanie rzeczy Państwo Polskie nie będzie mogło zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwa życia i zdrowia podczas egzaminów ósmoklasisty, egzaminów maturalnych, a także wyborów prezydenckich, co w sposób oczywisty powinno prowadzić do ich odłożenia w czasie. Walka o zdrowie i życie obywateli naszego kraju w czasie epidemii wymaga poświęceń od wielu lekarzy i lekarzy dentystów, a także wsparcia i odpowiedzialnych decyzji rządzących w imię obrony wartości najwyższych dla naszego istnienia.
2020-03-27 16:00:44
Anthony: W najnowszej historii naszego kraju jest wiele budujących przykładów, kiedy polityczne i partyjne cele ustępowały miejsca obronie życia i zdrowia obywateli. O to i my, lekarze, apelujemy. Codziennie walczymy o każdego pacjenta i wiemy, ilu nieszczęściom można zapobiec. Nasza lekarska powinność nakazuje nam nie tylko leczyć, ale i zapobiegać. Dlatego nasz apel jest wołaniem o uniknięcie niepotrzebnych narażeń, cierpień i strat.
2020-03-27 16:22:51
Bugs: Dwa w środku nocy wijąc się z bólu razy trafiłem na SOR w Cieszynie z tym samym problemem, nie życzę nikomu zostać potraktowanym w taki sposób jak zostałem ja. Pierwszy raz już prawie przyjęli mnie na oddział ale pozbyli się mnie po 2 godzinach 'bo nie było lekarza', diagnoza jak się okazało oczywiście 'od czapy'. Drugi raz smarkula w skafandrze ratownika medycznego praktycznie mnie wyrzuciła z gabinetu jak się dowiedziała, że nie zrobiłem jeszcze badania które wydumał sobie poprzednim razem lekarz. To nic, że kierunek ich pomysłów na leczenie był absurdalny sam w sobie bo wymagał badania inwazyjnego, a wystarczyło zwykłe badanie nieinwazyjne aby postawić diagnozę. Zrobiłem sam, prywatnie, za trzecim razem już wiedząc co mi jest trafiłem do Jastrzębia, gdzie w tym samym dniu pozbyli się problemu.
2020-03-27 16:41:45
skuter66: Ubolewam nad tym jak Ciebie potraktowali w Cieszynie, miałeś pecha, że trafiłeś na niekompetentny personel, ja jednak zawsze spotkałem się z pomocą i życzliwym personelem.
2020-03-28 21:46:28
tuluza: Anthony czy jak ci tam ! daruj sobie swoje wypociny !!! Nie wspomnę już o zachowaniu stomatologów, którzy zostawili pacjentów samym sobie !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: