Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: SOR zamknięty na 48h. Kolejne informacje

Jak informowaliśmy wcześniej, SOR Szpitala Śląskiego w Cieszynie został zamknięty na 48 godzin. Przyczyną jest potwierdzenia zachorowania na koronawirusa u dwóch jego pracowników.

Z otrzymanego komunikatu szpitala w Cieszynie dowiadujemy się, że w tym czasie badani są pozostali pracownicy oddziału i zgodnie z wynikiem badań powołana zostanie kadra zastępcza, niezbędna do jego funkcjonowania.

Jak informuje szpital, w placówce bardzo rygorystycznie przestrzegane są zasady bezpieczeństwa. Pierwsze testy wśród pozostałego personelu SOR wskazują, że załoga jest zdrowa. Niemniej jednak na ostateczne potwierdzenie wyników badań należy poczekać 7 dni i na ten czas dyrekcja szpitala reorganizuje pracę, by w ciągu 48 godzin SOR mógł ponownie funkcjonować.

- Sytuacji z SOR nie należy łączyć z wczorajszą śmiercią 74-letniego pacjenta. Pacjent ten przywieziony został do szpitala karetką, bez objawów koronawirusa, a z niewydolnością układu krążenia. Personel szpitala udzielając mu pomocy już w karetce, był w pełni zabezpieczony na wypadek zakażenia koronawirusem. Okazało się, że słusznie, bowiem po wykonaniu badań poza licznymi chorobami towarzyszącymi stwierdzono u pacjenta obecność koronawirusa. Zbadano również personel karetki i wyniki wskazały, że jeden z ratowników ma wynik pozytywny – podkreślają w komunikacie przedstawiciele szpitala.

Ta sytuacja pokazuje ogólnopolski problem i to, jak ważne są apele lekarzy, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń dotyczących zarażenia się koronawirusem, lub stycznością z potencjalnie zarażonymi osobami, nie zgłaszać się do szpitala bezpośrednio - np. na SOR - a korzystać z konsultacji telefonicznej. Jeśli już jednak ewentualnie przyjdziemy na SOR, to należy o swoich obawach od razu mówić. 

Szpital dziękuje wszystkim darczyńcom i osobom dobrej woli, które pomogły i pomagają szpitalowi. A prosząc o dalsze wsparcie przypomina o możliwości przekazania datków poprzez Fundację Śląska Cieszyńskiego.

Do czasu ponownego otwarcia SOR-u w Cieszynie, czynne są poniższe oddziały:
 
SOR Bielsko - Biała
Adres: aleja Armii Krajowej 101, 43-316 Bielsko-Biała
Telefon: 33 810 20 00
 
lub
 
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2
Adres: Aleja Jana Pawła II 7, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

(red)

Pisalśmy:

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-25 12:31:11
yamah: Czegoś tu nie rozumiem: (cyt) "...personel był w pełni zabezpieczony na wypadek zarażenia koronawirusem...." , to jakim cudem jeden z ratowników się zaraził?
2020-03-25 12:49:02
Rufina: cyt: "PERSONEL SZPITALA udzielając mu pomocy już w karetce, był w pełni zabezpieczony na wypadek zakażenia koronawirusem." PERSONEL SZPITALA - TAK, personel SZPITALA na SORze owszem BYŁ zabezpieczony w momencie przyjazdu karetki na SOR, -oni są zabezpieczeni teraz na okrągło; ale czy Ratownicy udzielający pomocy już w domu też byli zabezpieczeni? NIE! ...przeciętny Kowalski łyknie podstępnie napisany artykuł, który tak samo zataja info jak rodzina chorego-zmarłego. A to nie fer!
2020-03-25 12:56:23
miriam11: może już wcześniej był zarażony,albo on zaraził pacjenta lub szpital wszystkich zaraził. Jedno je pewne przepływ informacji jak za komuny tylko że wtedy nie można było tego komyntować
2020-03-25 12:56:25
miriam11: może już wcześniej był zarażony,albo on zaraził pacjenta lub szpital wszystkich zaraził. Jedno je pewne przepływ informacji jak za komuny tylko że wtedy nie można było tego komyntować
2020-03-25 12:59:05
miriam11: A i jeszcze jedno w sprawie wirusa. Pyty nie pytejcie CZY? ino KIEDY? Zdrówka wszystkim.
2020-03-25 13:22:14
szymo324: Gdy tak czytam te wszystkie komentarze, tak bardzo nieprzychylne służbom medycznym, to aż nie chce się wierzyć, że ludzie naprawdę są tacy głupi. Krytykujecie ludzi, którzy są na pierwszej linii w walce z wirusem, którzy narażają swoje zdrowie i życie, aby pomóc, tak właściwie, obcym ludziom. Czy naprawdę uważacie, że taki ratownik medyczny nie robił wszystkiego co możliwe, aby się zabezpieczyć przed zarażeniem? Czy nie uważacie, że pewnie wolałby przebywać ze swoją rodziną w domu zamiast jeździć w karetce? Świat nie jest idealny i czasem niewielkie niedopatrzenia są dotkliwe w skutkach. Proszę Was, zastanówcie się co tutaj wypisujecie. Ze swej strony życzę całej służbie zdrowia dużo wytrwałości w swych działaniach.
2020-03-25 14:03:07
Andrzej Dupa: kolejne informacje: "Do 25 krajów Unii Europejskiej trafią niebawem środki ochrony osobistej i wyposażenia medycznego, zamówione w ramach wspólnego przetargu. W grupie państw nie ma Polski, która spóźniła się ze zgłoszeniem do odpowiedniego unijnego mechanizmu."
2020-03-25 14:12:14
Bugs: Nie ma bo za PO Kopacz nie przystąpiła do programu, to samo pociągnął PIS jak przejął władzę. Więc jak widzisz albo nie widzisz jak masz kupę w ślepiach problem powstał zanim COVID-19 stał się zagrożeniem.
2020-03-25 14:41:35
yamah: Taaaa... na mój gust to wina Tuska. Dlaczego jeszcze nikt na to nie wpadł?
2020-03-25 14:56:04
Bugs: No to sprawdźmy kto zawalił .... https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112/polska-juz-jest-w-mechanizmie-wspolnych-unijnych-zamowien-ale-kilka-przetargow-ominela,1008672.html
2020-03-25 16:46:39
miriam11: Nie pisze ŹLE o medykach ani tych w szpitolach ani tych w karetkach. Robiom co mogom i czym mogom. Pisze o sposobie podawania informacji. To je PATOLOGIA I KOMUNISTYCZNA PROPAGANDA (patrz artykuł wyżej) POZDROWIENIA DLA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH.
2020-03-26 11:24:16
babajaga52: Bugs-Czy nie czasem ten (nie) rząd przepieprzył wszystkie środki z RRM(rządowe rezerwy materiałowe),które zostawiła poprzednia rządząca koalicja ???Tę kasę zajumał Kamiński!!!! J
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: