Sołectwo ma swoją telewizję

Wystartowała telewizja internetowa Zamarski TV. W niedzielę (08.04) został wyemitowany pierwszy odcinek pilotażowo-informacyjny. W projekt zaangażowali się mieszkańcy Zamarsk.

Informator kulturalny, relacje z imprez, wydarzenia z życia wsi Zamarski, wiadomości – to Zamarski TV – tak, prezentują nowy projekt we wsi Zamarski pomysłodawcy. Głównym inicjatorem, jak również realizatorem całego przedsięwzięcia jest Marcin Ścibik. Od 2016 roku jestem mieszkańcem Zamarsk i z wielkim zainteresowaniem przyglądam się wydarzeniom oraz inicjatywom podejmowanym w naszej wsi. Dobrze, by mieszkańcy mogli na bieżąco śledzić wszystko to, co dzieje się wokół nich. Stąd wpadłem na pomysł, by zrobić ZAMARSKI TV – przyznaje Ścibik.

Telewizja internetowa Zamarski TV skierowana jest do każdego mieszkańca wsi Zamarski, Gminy Hażlach, ale nie tylko. Każdy możne znaleźć coś dla siebie – przyznają pomysłodawcy – Zamarski TV jest skierowana  do osób które chciałyby dowiedzieć się więcej o naszej wsi, jej historii, tradycjach, wydarzeniach, które się w niej odbywają oraz poznać ciekawych ludzi mieszkających w Zamarskach.

Jakich informacji możemy więc szukać w Zamarski TV? Przede wszystkim informacji ubranych w ciekawą formę przekazu.  Relacje z imprez, zapowiedzi wydarzeń i inwestycji w naszej wsi są tylko częścią tego, co zamierzamy zaoferować w Zamarski TV. Pragniemy nie tylko pełnić rolę informacyjną, ale też edukacyjną oraz rozrywkową. Telewizja internetowa zapewni również możliwość wypowiedzi mieszkańcom i osobom przyjezdnym. Chcemy pokazać naszą wieś od każdej strony zachowując przy tym unikatowość przekazywanej treści – dodaje Marcin Ścibik, który nakręcił i zmontował pilotażowy odcinek. Prowadzi również facebooka Zamarski TV oraz zajmuje się promocją kanału.

Projekt wspiera sołtys Klaudiusz Zawada. Pierwszy odcinek prowadziła Elżbieta Stuchlik. Projekt ma również na celu aktywizację miejscowej młodzieży w tworzeniu materiałów do kolejnych odcinków - zwraca uwagę Ścibik. 

Informacje o Zamarskach znajdziemy nie tylko w telewizji internetowej. Wydawana jest również gazetka "Szwung Młodych" prowadzona przez miejscową młodzież z projektu o tej samej nazwie. Słotys Klaudiusz Zawada prowadzi zaś bloga o wsi Zamarski. Jak widać, w naszej wsi pod tym względem dużo się dzieje – przyznaje w rozmowie z OX.PL Marcin Ścibik. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-12 19:28:12
bronek91: Środowisko z Zamarsk przywraca wiarę w realność dobrze funkcjonującego samorządu i to już na poziomie sołectwa. Kibicuję i będę obserwował efekty. Mam nadzieję, iż inicjatywy będą przynosić same dobre owoce. Szkoda tylko, iż sołtysi w niektórych innych miejscowościach zamiast aktywizacją mieszkańców zajmują się wyłudzaniem gruntów na rzecz deweloperków....
2018-04-13 08:17:54
kermit00: Super, teraz czekamy na transmisje Ligi Mistrzów.
2018-04-13 08:51:20
bili: Dobrze funkcjonujący samorząd.<br />
2018-04-13 08:52:24
bili: Szkoda, że takiego nie ma Dębowiec ;-(
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją