Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Smaczne bezpieczeństwo

Dzisiaj (04.06.) cieszyńska drogówka wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zwracali uwagę na problem bezpieczeństwa na drogach powiatu w ramach akcji „Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo”.

To już kolejna akcja cieszyńskiej drogówki pod nazwą „Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo”. Wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zwracali uwagę na prawidłowe zachowanie pieszych w rejonie przejść przez jezdnię.  - Na pieszych czekały niespodzianki i nagrody w postaci „ciasteczek smacznych i niesmacznych”… Takie „mobilne punkty kontroli pieszych” znajdowały się w rejonie przejść przy ul. Górny Rynek w Cieszynie, a także w rejonie Starostwa Powiatowego i w pobliżu dworca autobusowego cieszyńskiego grodu. Policjanci z młodzieżą zachęcali do rozmowy na temat bezpieczeństwa pieszych. Tym razem dla tych, którzy właściwie zachowali się na drodze, rozważnie i prawidłowo przeszli przez jezdnię, policjanci oraz uczniowie wręczali ciastko „smaczne”. Z kolei ci, którzy w pośpiechu zbagatelizowali swoje bezpieczeństwo, otrzymywali ciastko „niesmaczne” ( ale tylko z nazwy J).- mówią policjanci. Ponad 800 ciasteczek przygotowali uczniowie  z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Warto przypomnieć, że reprezentacja tejże szkoły wygrała Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w 2019 roku na szczeblu powiatowym i okręgowym, a w województwie zajęli wysokie, trzecie miejsce.                              

-  Akcja, połączona z wieloma innymi w powiecie cieszyńskim, ma przede wszystkim uświadamiać, jak ważna jest edukacja i wspólna walka o bezpieczeństwo na drodze. Gorąco zachęcamy wszystkich, którym bezpieczeństwo nie jest obojętne, aby reagować i aktywnie włączać się w promocję bezpieczeństwa! Niech każdy będzie jego ambasadorem! – dodają funkcjonariusze.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: