Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Beton się leje

To powinno być ostatnie lato bez odkrytego basenu w Wiśle. Jakub Stasiewicz, prezes komunalnej spółki Baseny Wisła powiedział, że otwarcie obiektu planowane jest na 1 czerwca 2020 roku. Prace związane z modernizacją starego basenu trwają i nie zaszkodziły im zbytnio nawet ulewne deszcze, które doskwierały w ostatnich tygodniach. - W przerwach między ulewami woda była wypompowywana i roboty były kontynuowane - przyznał szef spółki.

 Obecnie w nieckach wylewany jest beton. Montowana jest również cała technologia basenowa m.in. rury od filtrów. W najbliższych dniach powinno się również rozpocząć wyburzanie starego budynku kąpielowego. - Ponieważ grozi zawaleniem będziemy robili tzw. substancję zamienną, czyli wymieniali ścianę po ścianie, aby zachować ten sam charakter obiektu – stwierdził Stasiewicz.
Poważne zagrożenie stwarza również wieża do skakania, która się chwieje. Wieża nie ma fundamentów. - Będziemy ją burzyć i odtwarzać. Po remoncie będzie większa – dodał szef spółki. Atrakcją będą trampoliny.

Wstępnie zakładano, że basen otwarty zostanie w tym roku. Opóźnienie wynikło z gorszego niż pierwotnie zakładano stanu modernizowanej infrastruktury. Problemy nastręczyła m.in. wieża do skoków i budynek kawiarni. W związku z problemami, które wystąpiły, o 1,5 mln zł zwiększył się koszt inwestycji i wyniesie w sumie 20 mln zł.

Po modernizacji kąpielisko zachowa jednak swój oryginalny wygląd. Pozostanie basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody. Powstanie m.in. też nowy pawilon z kinem letnim i usługami.
Spółka komunalna w 2018 r. na rewitalizację kluczowego dla Wisły miejsca zaciągnęła kredyt. Jego spłata nastąpi w ciągu 15 lat.

Park kąpielowy w Wiśle wybudowano w 1932 r. Z powodu fatalnego stanu technicznego był przez ostatnie lata nieczynny. Obiekt niszczał, ponieważ brakowało pieniędzy na jego rewitalizację.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-04 20:34:53
limokop: witam dlaczego trzeba dopłacić 1,5 mil czy firma wykonawcza nie obejrzała budynków , nie wiedziała co ma do roboty czy jak zwykle ustawka
2019-06-05 13:24:23
arte: myślę, że to duży błąd robienie basenu betonowego. W Cz.Cieszynie i Trzyńcu sprawdzają się baseny ze stali nierdzewnej. Ciekawe tylko, która konstrukcja jest tańsza?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: