Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Służą do wypoczynku i rekreacji

Wakacyjny odpoczynek w mieście też może należeć do przyjemnych. Miejscowe parki są idealnym miejscem na chwilę relaksu, czy rodzinny piknik. Z pewnością ciekawsza to alternatywa niż spędzanie czasu przed telewizorem lub komputerem. Wystarczy koc i zielona trawka.

Każdy pewnie pamięta słynne tabliczki z hasłem "Nie deptać trawników!", które zastąpione zostały hasłami - „szanuj zieleń". Wcześniej zieleni strzegło prawo z 1971 r. Artykuł 144 kodeksu wykroczeń głosił: "kto niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1000 zł albo karze nagany".

- Wyprawa nad morze, albo w góry to pomysł idealny na spędzenie wolnego czasu, ale niestety nie dla mnie. Powodem jest brak pieniędzy. Często więc spędzam urlop w domu narzekając na ciągle „siedzenie” w jednym miejscu. Gdybym chociaż miała kawałek ogródka... A tak, tylko cztery ściany.. – mówi Dominika Boruta z Cieszyna – W filmach widziałam, że rodziny często spędzają czas uczestnicząc w piknikach. W ten sposób można pobyć na świeżym powietrzu, nawiązać nowe znajomości i przede wszystkim do tej formy relaksu potrzebujemy tylko kocyka i czegoś na przegryzkę. Nie wiem jednak na których trawnikach w Cieszynie mogę to zrobić i czy ktoś mnie za to nie pogoni ?

Odpowiedź na pytanie znajdujemy na stronach Urzędu Miejskiego w „Pytaniach do burmistrza”. Stamtąd też dowiadujemy się, że posiedzieć na kocyku możemy na wszystkich trawnikach znajdujących się w obszarze parków miejskich Cieszyna.

- Ważne jest, aby tym działaniem nie doprowadzić do zniszczenia lub uszkodzenia trawnika, czyli np. spowodować jego miejscowy zanik. Oczywiście takim zachowaniem nie można w inny sposób zakłócać porządku publicznego. Regulaminy cieszyńskich parków posiadają zapis, że są to „tereny zieleni miejskiej służące wypoczynkowi i rekreacji”, wobec tego trawnik oczywiście można deptać lub wykorzystywać w inny sposób w celach rekreacji (co nie oznacza uszkadzać lub niszczyć) – czytamy na stronach UM.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: