Słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki
- Od początku, dzięki uprzejmości i wsparciu władz uniwersytetu, siedziba i większość zajęć odbywa się w budynkach cieszyńskiego uniwersytetu, ale zajęcia odbywają się również w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka”, w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, w Książnicy Cieszyńskiej. Pomieszczenia na działalność instytucje udostępniają nam bezpłatnie – mówił Gogol wręczając dyplomy z podziękowaniami przedstawicielom wymienionych instytucji. Głos zabrali także goście.
- Wszyscy jesteśmy wdzięczni tym osobom, które kierują Cieszyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Życzymy zarządowi wytrwałości, życzymy tego, aby z naszej strony spotykała ich tylko życzliwość, spotykało ich dobre słowo. Żeby im się chciało jeszcze więcej – mówił obecny na spotkaniu Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Również Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król życzył wytrwałości działaczom w tej pożytecznej społecznej pracy, satysfakcji z niej i udanych wakacji.
- Nasza działalność nie byłaby tak duża, gdyby nie wsparcie władz miastu i powiatu oraz firm i banków – podsumowała prezes CUTW Lucyna Bałandziuk.
Wręczono także dyplomy prowadzącym poszczególne sekcje i wyróżniającym się słuchaczom. Szczególnie licznie CUTW reprezentowali członkowie prowadzonej przez Annę Balcy sekcji sportowej. Byli m.in. na IV Ogólnopolskiej Senioriadzie Zimowej na Podhalu w Rabce Zdroju, IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych w Łazach, Międzygeneracyjnym turnieju w badmintona na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. - I mamy też mistrza, który brał udział, we wszystkich zawodach – to kolega Józef Balcy: w Senioriadzie Zimowej w Rabce Zdrój – curling, w Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych w Łazach – tenis stołowy oraz turnieju w badmintona podkreślał Gogol. - A wśród wymienionych kolegów mamy złotego medalistę w pływaniu stylem klasycznym – kolegę Zdzisława Szopę, srebrną medalistkę w biegu na 60m – koleżankę Elżbietę Wołkowicz, brązowego medalistę w biegu na 60 m – kolegę Lesława Tomczyka oraz koleżankę Olę Brychcy zdobywczynię czwartego miejsca w łucznictwie – dodała Bałandziuk. - I na zakończenie części oficjalnej chcieliśmy podziękować i wyróżnić wszystkich Państwa, bo to Wy jesteście najważniejsi i bez Was nie byłoby Uniwersytetu. Przygotowaliśmy po raz pierwszy biuletyn, w którym chwalimy się osiągnięciami od marca ub.r. do końca tego roku akademickiego. Mamy nadzieję że wejdzie na stałe do programu naszego UTW.
Imprezę kończącą rok akademicki zorganizowano 22 czerwca w ogrodzie nieotwartej jeszcze po remoncie restauracji „Ogrodowa” w Ciesyznie. Zainstalowano tam też wystawę obrazów i ceramiki autorstwa słuchaczy CUTW działających w sekcjach malarskiej i ceramiki. Na scenie zaś wystąpili z programem artystycznym członkowie sekcji wokalnej oraz sekcji tańca liniowego. Gościnnie natomiast zagrał Zespół Pieśni i Ruchu Nieskoordynowanego Niezapominajki z Hawierzowa Suchej, jak go przedstawiono „Dziarsko prezentujący się Zespół emerytów, odrodzony po prawie czterdziestu latach, wywodzący się hawierzowskiego ruchu młodzieżowego”. Zaprezentowany przez Zaolziaków repertuar idealnie trafił w gusta odbiorców. Śpiewane przez nich polskie piosenki popularne w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych tak zachwyciły słuchaczy UTW, iż ochoczo ruszyli w tany. A później do pląsów przygrywał znany już słuchaczom CUTW z poprzednich imprez Roland. Nie zabrakło też strawy cielesnej – pysznego bograczu, smakołyków z grilla oraz słodkości. A uroczyste rozpoczęcie zajęć CUTW po wakacyjnej przerwie zaplanowano na 25 września o godzinie 16.00 w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie.
(indi)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.