Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śledztwo w sprawie śmierci dziecka znalezionego w Cieszynie - przedłużone

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej kolejny już raz przedłuża śledztwo w sprawie śmierci Jasia (jak nazwali bezimiennego chłopczyka mieszkańcy), którego ciało znaleziono w marcu 2010r. w stawie w Cieszynie.

Przypomnijmy, że zwłoki dziecka znaleziono 19 marca 2010r. w cieszyńskim stawie. Od tego momentu trwają poszukiwania rodziców dziecka oraz sprawcy czy też sprawców zbrodni. Przypomnijmy, dziecko zmarło na skutek uderzenia w brzuch. Prokuratura Okręgowa w Bielsku- Białej poinformowała, że w dniu 16 grudnia 2011r. wystąpiono do Prokuratora Apelacyjnego w Katowicach z wnioskiem o przedłużenie do 31 marca 2012r. okresu trwania śledztwa.

- Nadal trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości chłopca i okoliczności jego śmierci. Powodem skierowania wniosku o przedłużenie śledztwa jest konieczność kontynuowania przesłuchań świadków i oczekiwanie na opracowanie opinii przez Zakłady Medycyny Sądowej w Katowicach i Warszawie, między innymi ustalającej mechanizm powstania obrażeń u dziecka. Prokuratura i Policja na bieżąco weryfikuje, pochodzące z różnych źródeł, informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości dziecka, niestety bez pozytywnych rezultatów. Śledztwo trwa tak długo, bowiem sprawa ma niezwykły charakter i wymaga drobiazgowego wyjaśnienia – informuje na swoich stronach Prokuratura Okręgowa w Bielsku- Białej.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: