Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śląsk Cieszyński gra(ł) dla WOŚP

Cały Śląsk Cieszyński grał w 21. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby mieściły się w 7 miejscowościach: Chybiu, Cieszynie, Istebnej, Skoczowie, Ustroniu, Wiśle i Zebrzydowicach. Znamy pierwsze szacunkowe wyniki zbiórki.

W tym momencie trwa jeszcze zabawa w Cieszynie, gdzie występuje właśnie zespół Ustronsky. Sztab mieści się w Zamku Cieszyn, a impreza trwa na Wzgórzu Zamkowym. Tutaj odbyło się niezwykłe „światełko do nieba” w wykonaniu artystów z teatralno-kuglarskiej grupy Animo z Cieszyna. W tym momencie w Cieszynie udało się zebrać niecałe 48 tysięcy złotych.

W Istebnej do puszek trafiło około 16 000 zł i waluta obca. 63 wolontariuszom – w większości to uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej – udało pobić się zeszłoroczny rekord (w 2012 roku Istebna zebrała 13 tysięcy złotych). - Najbardziej obfite zbiory były w okolicach wyciągów. Narciarze bardzo chętnie zapełniali naszą orkiestrową skrzynkę – mówi nam Aneta Staniek.

W Wiśle do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zachęcał sam prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się między innymi z wolontariuszami orkiestry. Para Prezydencka przekazali na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy weekendowy pobyt dla dwóch osób w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle. Można go licytować do 5 lutego. Więcej w naszym artykule.

Skoczów zebrał 38 236, 68 zł (plus walutę obcą, wynik nie obejmuje pieniędzy z aukcji). Spora część dnia – ku uciesze najmłodszych - minęła pod dyktando samochodów. Więcej w naszym artykule. Finał w Skoczowie zakończyło imponujące „światełko do nieba”.

W Chybiu grano w siatkówkę. W turnieju wzięło udział 6 mieszanych drużyn zawodników w każdym wieku. Wolontariusze nie próżnowali - zebrano ok 11 700 zł. To mniej niż 2012 roku, wówczas udało się zebrać 12 917,82 zł. Orkiestra gra tu od 1995 roku.

W Zebrzydowicach w puszkach znalazła się złota obrączka, ale przede wszystkim – jak wszędzie - zbierano gotówkę. W puszkach znalazło się 18 200,16 zł i waluta obca. Należy doliczyć też pieniądze z licytacji. Tutaj Orkiestra gra od samego początku. W ciągu 21 lat udało jej się zebrać ponad 260 tysięcy złotych.

Ustroń w swoich puszkach ma ponad 29 tysięcy złotych. Do tej kwoty należy doliczyć pieniądze za licytowane przedmioty. Tutaj – według słów Anny Darmstaedter - finał Orkiestry minął młodszym i starszym na strzelaniu z armat, pistoletów oraz grach i zabawach zręcznościowych.

Prezentowane kwoty są wstępnymi informacjami, które zdobyliśmy od przedstawicieli sztabów. Ostateczne wyliczenia – wedle deklaracji organizatorów - poznamy zapewne we wtorek. W tym roku orkiestra po raz pierwszy nie grała tylko z myslą o dzieciach, ale i o seniorach.

[łg]

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: