Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skutki wiatru w regionie

W miniony weekend (09-10.02.2019) na Śląsku Cieszyńskim po raz kolejny mogliśmy zaobserwować silne podmuchy wiatru. Jak zwykle w takiej sytuacji pełne ręce roboty mieli strażacy. Na szczęście tym razem żaden dom nie został zniszczony. W związku z wiatrem również nikt nie ucierpiał. Strażacy odnotowali jednak dużo wezwań dotyczących powalonych drzew.

W sobotę (09.02.2019) strażacy rozpoczęli interwencje od unieszkodliwienia zwisającej deski z budynku handlowego w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej — przy użyciu drabiny mechanicznej usunięto deskę — wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie. Następnie interweniowali o godzinie 11:33 na ulicy 3 maja (również w Ustroniu) w związku z powalonym drzewem.

W niedzielę (10.02.2019) strażacy interweniowali w związku z drzewami kilkakrotnie. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w Kozakowicach Górnych na ulicy Andrzeja Cinciały, gdzie ok. godziny 16:15 drzewo przewróciło się na drogę. Kolejna z interwencji miała miejsce w Ustroniu na ulicy Sanatoryjnej o godzinie 22:06. Zaledwie kilkanaście minut później, bo o godzinie 22:22 strażacy pojawili się w Ustroniu na ulicy Wczasowej, gdyż tam również przewróciło się drzewo.

Powalone drzewo strażacy odnotowali również dziś (11.02.2019). O godzinie 15:02 wpłynęło zgłoszenie, dotyczące drzewa pochylonego nad jezdnią na ulicy Hołcyna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: