Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skrzyżowanie w Hermanicach dużo droższe. Pieniędzy wciąż brak

Pod koniec stycznia pisaliśmy o zniecierpliwieniu mieszkańców Ustronia i Goleszowa, w związku z oczekiwaniem na postawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW 941 z ulicami Dominikańską i Kozakowicką w Hermanicach. Z informacji udzielonej przez Urząd Marszałkowski, koszt wykonania inwestycji znacznie wzrósł i nie wynosi już 9,5 mln zł, jak wskazywały wcześniejsze szacunki.

Pisaliśmy: Co dalej z krzyżówką w Hermanicach? Mieszkańcom kończy się cierpliwość

W powyższym tekście przytaczaliśmy pismo radnego Andrzeja Molina do marszałka Jakuba Chełstowskiego, w którym były burmistrz Wisły pisał o tragicznych wypadkach w tym miejscu, interwencjach samorządów, czy już poniesionych kosztach. Odpowiedź, jaką otrzymał z sekretariatu Urzędu Marszałkowskiego nie wskazuje jednak, czy przedsięwzięcie dojdzie do skutku. - Koszt przebudowy przedmiotowego skrzyżowania, zgodnie z szacunkami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, po uwzględnieniu wskaźnika wzrostu cen robót budowlanych wynosi ok. 13,5 mln zł. W tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Śląskiego nie zaplanowano nakładów finansowych z przeznaczeniem na powyższy cel - czytamy.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-02 19:14:24
św. Patryk.: pieniędzy brak - poszły się je*ać na respiratory-widma, trefne maseczki, elektrownię w Ostrołęce, kurwizję, ojca biznesmena, nazistów, pincetplusy itd - a suweren z Hermanic to se może, tę władzę w doope pocałować
2022-02-02 19:31:16
Skywalker: dodam przeszło 700 mln zł kar jakie na dzisiaj płacimy za wojenki PiS
2022-02-02 19:33:35
1234567890: Zamknac te krzyzowke, walnac tam ekrany i po sprawie, a za zaoszczędzone pieniądze postawić pomnik ziemniaka kolo sklepu "blaszoka";)
2022-02-02 19:44:31
Boska Adela: zamykać kiedy kawalkady na sygnale jadą do zameczku, 120 km/godz
2022-02-02 22:32:43
Szantrapa: Po co komu tam skrzyżowanie? Wydać kilkanaście milionów tylko po to żeby kilku rolników w ciągu dnia tam wjechało? Niech jeżdżą do Nierodzimia i później na Wisłe i mają zjazd.
2022-02-03 12:07:31
czesiohill: No. To przy najbliższej okazji - jakieś tam mistrzostwa w Wiśle, albo inny weekend - mieszkańcy Ustronia Dolnego, tak jak przed laty mieszkańcy Nierodzimia, zrobią "po dobroci" blokadę na przejściu. Teraz łatwiej, bo można chodzić tylko we dwóch. Po jednym na każdy pas. 20 metrów od trefnego skrzyżowania.
2022-02-03 13:52:38
ciotka matylda: Właśnie premier Morawiecki podpisał porozumienie z Czechami ws. Turowa. Kara z odszkodowaniami to około 335 milionów złotych! A Ustroń nie może otrzymać 9.5miliona bo "piniyndzy" nie ma ! Zaproście dwóch cymbałów że zjednoczonej prawicy,dajcie im w ręce znak STOP na kiju i niech odpracują ten szmal kierując ruchem! Zwolnice ich z tego skrzyżowania po otrzymaniu pieniędzy. Jak nie to w najbliższy weekend blokada i tak do skutku! Rozmowami pokojowymi nie zdziałacie nic! Życzę wam powodzenia!
2022-02-03 14:19:45
św. Patryk.: sam Turów, 30 skrzyżowań poszło się je*ać jedynie z powodu bezczynności władzy, miliardy idą w błoto kiedy zaczyna coś robić - z ta bandą złodziei i oszustów trzeba się jak najszybciej rozstać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: