Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skradzione listonoszowi auto – odzyskane! pomogła czujna kobieta.

Już po jednym dniu policjanci cieszyńskiej drogówki, odzyskali skradzione listonoszowi auto. Sprawca kradzieży został zatrzymany kilka dni później. Nie były to jego jedyne wykroczenia…

22-letni mężczyzna był poszukiwany w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, dlatego zaraz po zatrzymaniu trafił do Zakładu Karnego. Za kolejne przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy (Pisaliśmy: Ktoś zwinał auto listonosza), 29 maja listonosz z naszego powiatu, doręczając przesyłkę, tylko na krótką chwilę pozostawił niezabezpieczony pojazd. Niestety, w jego pobliżu znajdował się ktoś, kto postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję i pojazd ukradł.

- Już na następny dzień, dzięki czujności mieszkanki Cieszyna, policjanci natrafili na ślad złodzieja. 32-letnia kobieta zauważyła dziwnie zachowującego się na parkingu mężczyznę i swoimi spostrzeżeniami podzieliła się z mundurowymi. Policjanci przyjęli zgłoszenie i zweryfikowali jego treść. Podczas interwencji zwrócili uwagę na zaparkowanego opla, który miał zamontowane czeskie numery rejestracyjne, ale to nie zmyliło mundurowych. Policjanci drogówki dokładnie sprawdzili pojazd i potwierdzili, że jest to skradziony dzień wcześniej samochód – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik

- 26-latek w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany. – dodaje Pawlik. Kilka dni później cieszyńscy policjanci zatrzymali jego 22-letniego kolegę, który miał związek z tą sprawą i nie tylko. Był poszukiwany przez  wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary więzienia.

Auto trafiło na policyjny parking i po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych wróciło do listonosza. Sprawa jest w toku a podejrzanemu o to przestępstwo 22-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-06-07 15:59:52
migaj: Brawo!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: