Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoki przez przeszkody w Pruchnej

Ponad 50 koni spotkało się w jednym miejscu i o tym samym czasie w Pruchnej w Gminie Strumień. Na terenie tamtejszego Ośrodka Jazdy Konnej ''Etna Ranch'' odbyły się w sobotę (19.07) II Amatorskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Skoki przez przeszkody na wysokości 50-60 cm dla kucy i młodych koni, skoki przez przeszkody 70 cm, 80 cm z jokerem, konkurs do metra, przeszkody mieszane oraz tzw. potęga skoku. To konkurencje z którymi przyszło się zmierzyć jeźdźcom podczas sobotnich (19.07) zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody w Pruchnej. Tego typu spotkanie w „Etna Ranch” odbyło się już po raz drugi. W zeszłym roku pierwszy raz organizowaliśmy zawody. Impreza udała się, była fajna organizacja, zawodnicy cieszyli się z tego spotkania, więc i w tym roku postanowiliśmy znowu te zawody zorganizować – przyznała Amanda Dylewicz, z Ośrodka Jazdy Konnej „Etna Ranch”, który wspólnie ze stajnią „Horseland” jest organizatorem zawodów.

W tegorocznych zawodach wystartowało ponad 50 koni. Zawodników było trochę mniej bo jeden jeździec startuje czasem na trzech, czterech koniach– podkreślała Pani Amanda, po czym dodała. Mamy dziś tutaj ludzi z Andrychowa koło Wadowic, z Tarnowa, Katowic, czy Cieszyna – wymieniała Amanda Dylewicz.

W spotkaniu mógł wziąć udział każdy koń począwszy od amatora, małego kucyka, który chodzi w rekreacji, a dziś przyszedł się tylko pobawić. Skończywszy na tych, które skaczą trudniejsze przeszkody, są bardziej do takich zawodów przygotowanie. Tak więc impreza kierowana jest zarówno dla kucy jak i dużych koni – podkreślała Amanda Dylewicz.

Żadnych ograniczeń nie było również względem zawodników. Konkurencja 50-60 cm przeznaczona była dla osób, które startują po raz pierwszy. Pojawiły się także konkurencje dla jeźdźców, którzy w tego typu zawodach startują regularnie.


Marta Szymik
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: