Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoki a później dyskoteka

Już w najbliższy weekend 18-19 lipca poznamy nowych mistrzów Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Letni czempionat z udziałem najlepszych polskich zawodników zostanie przeprowadzony na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (HS-134) oraz trasie nartorolkowej ośrodka sportowo-rekreacyjnego 'Jonidło', również w Wiśle. Organizatorzy przygotowali dla kibiców dodatkową, bezpłatną atrakcję po sobotnim konkursie - dyskotekę na terenie skoczni.

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle to dla naszych kadrowiczów jeden z ostatnich testów przed inauguracją letniego cyklu FIS Grand Prix. Te międzynarodowe zawody odbędą się w Wiśle dwa tygodnie później – w dniach 31 lipca i 1 sierpnia.

W sobotę, 18 lipca w wieczornym konkursie indywidualnym o medale Letnich Mistrzostw Polski powalczą skoczkowie. Kibicować będzie można m.in. obrońcy tytułu Kamilowi Stochowi oraz mieszkańcom Wisły: Piotrowi Żyle i Aleksandrowi Zniszczołowi. Przed rokiem złoto Letnich Mistrzostw Polski na skoczni dużej wywalczył Kamil Stoch, srebro zdobył Piotr Żyła, natomiast brązowym medalistą został Jakub Wolny. W zawodach udział wezmą wszyscy zawodnicy kadr Polskiego Związku Narciarskiego. Na godzinę 18:30 zaplanowano kwalifikacje, a o 20:00 rozpocznie się otwarty konkurs skoków narciarskich.

Wieczorem, tuż po zawodach miła niespodzianka dla kibiców. Organizatorzy zapraszają na... dyskotekę na skoczni. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy
– mówi Łukasz Bielski z Urzędu Miasta w Wiśle.

Dzień później (niedziela, 19 lipca) do rywalizacji staną kombinatorzy norwescy. Wśród nich rok temu medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Paweł Słowiok, srebrnym medalistą został obecny trener kadry Mateusz Wantulok, a na najniższym stopniu podium stanął Szczepan Kupczak. Pierwszą odsłoną zawodów będą skoki do kombinacji w Wiśle-Malince. O godzinie 9:30 odbędzie się seria próbna, a o 10:15 rozpocznie się oceniana seria skoków. Po przeliczeniu uzyskanych odległości na straty czasowe (metodą Gundersena) przeprowadzony zostanie bieg do kombinacji norweskiej na trasie nartorolkowej ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Jonidło” w Wiśle, który wyłoni nowego mistrza Polski.

Zachęcamy do kibicowania, duże szanse mają mieszkańcy Wisły i Istebnej – Adam Cieślar, Paweł Słowiok czy Mateusz Wantulok. Są oczywiście faworytami. Skoki na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle to zawsze są wielkie emocje i gratka dla łowców autografów. - dodaje Bielski.

Bilety na Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kupić będzie można bezpośrednio w dniu zawodów na skoczni w Wiśle Malince w cenie 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Na zawody kombinacji norweskiej obowiązuje wstęp bezpłatny.

Kolejny weekend 31 lipca i 1 sierpnia to FIS Grand Prix w skokach. Bilety na to wydarzenie jeszcze są, ale to już końcówka. Liczymy na mnóstwo kibiców. Cała impreza rozpocznie się już w czwartek rozdaniem numerów startowych w wiślańskim amfiteatrze. Także 30 lipca odbędzie się otwarcie nowych skoczni w centrum miasta. – zachęca Łukasz Bielski.

Program Letnich Mistrzostw Polski 18-19 lipca

18.07.2015, sobota

18:30 – Kwalifikacje do konkursu skoków narciarskich
20:00 – Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich – konkurs indywidualny
Po zawodach dyskoteka na skoczni.

19.07.2015, niedziela

09:30 – Seria próbna skoków do kombinacji norweskiej
10:15 – Skok do kombinacji norweskiej
13:00 – Bieg do kombinacji norweskiej – trasa Wisła Jonidło


red.

źródło: ox.pl/PZN
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-16 21:01:51
miriam11: Skoki to chyba bydom łod oazy do czornego, a przitym może i jako dyskoteka. Gratulujym gminnym za trafny wybór terminu remontu drógi. No chyba że to poto żeby zatrzimać lufcioży.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: