Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skok na Rotundę

8 sierpnia w niedzielę, w godzinach od 13:30 do 14:30, na Wzgórzu Zamkowym Freestylowego miasta Cieszyn, odbędzie się pokaz trialu rowerowego prestiżowej ekipy Koxx Team. Wszystko oczywiście w ramach projektu: “Cieszyn – Miasto młode w każdym wieku”, czyli zajawki, która ogarnia zjednoczone miasto w dniach  od 5 do 8 sierpnia.


Opis dyscypliny:
Trial rowerowy uchodzi za najbardziej spektakularny ze wszystkich dyscyplin kolarskich. Zawody rozgrywane są w terenie, na przeszkodach naturalnych, w halach, na placach miast czy stadionach. Startować mogą nawet dzieci w wieku od 8 lat, a granica górna wieku nie istnieje, co zwiększa liczbę zawodników. Zawody rozgrywa się na dwóch typach rowerów. Rowery o kołach 20 calowych oraz 26 calowych znanych jako MTB. Niezależnie od miejsca, w którym rozgrywane są zawody, uczestnicy pokonują wyznaczone odcinki, o długości od 30 do 60 metrów. Są to tory przeszkód, które startujący mają przejechać bez podpierania się nogami i często na czas. Odcinki w terenie układa się z wykorzystaniem progów skalnych, kamieni, pni drzew, stromych zboczy czy koryt rzek. Wszystko zależy od inwencji organizatorów. Trasa trialu jest ustawiona w taki sposób, by była widoczna i dostępna dla widzów, którzy mogą podziwiać ewolucje z niedużej odległości w bezpieczny sposób. Bardzo widowiskową formą rozgrywania tej konkurencji jest tor ustawiony w mieście. Jest to sztuczna trasa, wykorzystująca usytuowanie przestrzeni miejskiej takich jak murki i schody. W Polsce trial posiada dużą tradycję, która jest wzmocniona zawodnikami, plasującymi się w czołówce światowej. Mieszkańców Cieszyna, odwiedzą utytułowani zawodnicy z teamu Koxx.pl – Paweł i Piotr Reczek. - Nasze doświadczenia zdobyte na zawodach mają odzwierciedlenie w naszych pokazach, które traktujemy równie dużym zaangazowaniem. Bardzo dobry kontakt z publicznością, dynamiczne reagowanie na reakcje widzów, dostosowanie się do niemal każdych warunków zarówno technicznych jak i pogodowych oraz profesjonalny tor to atuty, które sprawiają, że oferujemy najlepsze w Polsce pokazy rowerowe. – Przekonuje Piotr Reczek. Wystarczy spojrzeć na dotychczasowe osiągnięcia zawodników.
Na Freestyle City Festival zobaczymy Pawła Reczka czyli  Vice Mistrza Świata, Mistrza Europy, 8 – krotnego Mistrza Polski, 11 – krotnego Vice Mistrza Polski, zdobywce Pucharu Europy, wielokrotnego medalistę Pucharów Świata oraz Europy, 11 – krotnego medlistę Drużynowych Mistrzostw Europy i Świata oraz srebrnego medalistę Światowego Pucharu Redbull Shoot Out. Piotr Reczek także może się pochwalić swoimi sukcesami, 2 – krotnie był Mistrzem Polski i Vice Mistrzem Polski, został finalistą Pucharu Europy oraz był 4 medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata i Europy.
Zdjęcia: Open2be oraz Koxx.pl

Weronika Brzukała, Michał Paluch. Biuro Prasowe Zawodów
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: