Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów szuka zdjęć


Mieszkańcy Skoczowa, miłośnicy tego miasteczka, turyści! Może macie w swej kolekcji fotografie, które pokazują dawne oblicze Trytonowego Grodu? Podzielcie się historią z Miejskim Centrum Kultury w Skoczowie.


Skoczów się zmienia-  odnowione budynki, drogi, nowe parki, skwery. To wszystko sprawia, że przestrzeń sprzed dziesięcioleci, jest zupełnie inna, niż dzisiejsza. Dlatego też Miejskie Centrum Kultury poszukuje archiwalnych fotografii, które pokażą Skoczów sprzed lat, przypomną o ważnych wydarzeniach, (np. nadawaniu nazw ulicom, obchodom świąt narodowych), imprezach czy wydarzeniach kulturalnych. – Doszliśmy do wniosku, że należy zachować ich ślad. Przed laty tym samym celem kierował się skoczowianin Leon Para, dzięki niemu miasto położone u stóp Kaplicówki zyskało kilkaset fotografii z lat 60 – tych i 70 tych. Stanowią one ogromną skarbnicę wiedzy o mieście, jego mieszkańcach, a także wydarzeniach – mówi Julia Raszka z Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie.


Zbiory Leona Pary posiada Towarzystwo Miłośników Skoczowa.  Zbiór archiwalnych zdjęć chce też uzupełnić Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie. – Zachęcamy wszystkich, którzy dysponują archiwalnymi zbiorami zdjęć do podzielenia się z Miejskim Centrum Kultury. Zdjęcia w formacie elektronicznym prosimy przysyłać na adres : artadres@um.skoczow.pl lub przynosić do Miejskiego Centrum Kultury Integrator w celu wykonania skanu (ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie). Fotografie będą umieszczone w archiwum fotograficznym MCK, oprócz funkcji dokumentalnej, zostaną tez wykorzystane w celach promocyjnych miasta i działań statutowych Miejskiego Centrum Kultury. Z góry dziękujemy tym, którzym na sercu leży ocalenie śladów skoczowskiej historii– dodaje Julia Raszka.


KOD 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: