Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów świętuje

2 maja to dzień, w którym od kilku lat obchodzimy Narodowe Święto Flagi. W Skoczowie uroczyste obchody miały miejsce w wielu szkołach. Później uroczystości przeniosły się na skoczowski rynek. Dzisiaj ciąg dalszy narodowego świętowania.

W południe na rynku przy dźwiękach hymnu uroczyście wciągnięto polską flagę na maszt. Do zgromadzonych z patriotycznym orędziem zwrócił się burmistrz Mirosław Sitko. Odbył się również happening „Biało-czerwony Skoczów”, w trakcie którego młodzi skoczowianie utworzyli gigantyczny, żywy napis SKOCZÓW w kolorach polskiej flagi. Po zakończonych uroczystościach, o godzinie 12.30 grupa uczestników wzięła udział w ciekawych warsztatach street artu z Rafałem Roskowińskim – artystą, założycielem Gdańskiej Szkoły Muralu. Ich efekty – w postaci namalowanych skoczków – zdobią różne miejsca w Skoczowie.

Dzisiaj rano, w święto Konstytucji Trzeciego Maja włądze miasta, przedstawiciele instytucji miejskich, szkół, służb mundurowych oraz różnych organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem „Naszym Bohaterom”. O godzinie 9.00 w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła rozpoczęła się Msza św. w intencji Ojczyzny.


O godzinie godz. 10.30 na skoczowskim rynku rozpocznie się plenerowa akcja malarska Rafała Roskowińskiego: TRZYMAJ Z HISTORIĄ I SZTUKĄ – wykonanie malarskiego tryptyku wg autorskiego projektu na podstawie słynnego obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 Roku”; akcji towarzyszyć będzie komentarz historyczny Wojciecha Grzebielca.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: