Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne promesy dla gmin

Kilkadziesiąt kolejnych samorządów z południa województwa otrzymało promesy na realizację zadań związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych. Łączna kwota gwarancji przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji to prawie 12 mln zł. Pieniądze te samorządy przeznaczą na odbudowę oraz remonty zniszczonych dróg, ulic i mostów.

Z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda oraz wicewojewody śląskiego Jan Chrząszcza promesy odebrali przedstawiciele samorządów subregionu południowego. Wśród gmin, które otrzymały wsparcie na usuwanie szkód spowodowanych przez klęski żywiołowe jest m.in. Skoczów i Brenna.

Gminie Brenna udało się pozyskać dotację w kwocie 290 tys. zł. - Przeznaczone one będą na wykonanie remontu odcinka około 653 m drogi gminnej ul. Olszyna w Górkach Wielkich etap 2. Uzyskane dofinansowanie z budżetu państwa pozwoli na realizację tego zadnia jeszcze w roku bieżącym – informuje wójt Brennej, Jerzy Pilch

Środki, które pozyskał Skoczów to 640 tys. zł. Rządowe dofinansowanie przyznane tej gminie obejmuje dofinansowanie przebudowy mostu w ciągu drogi dojazdowej do ul. Dolny Bór w Skoczowie. Most został uszkodzony podczas nawałnicy, która przeszła nad Skoczowem w 2010 r. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest podpisanie do 13 lipca br. umowy z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą.

To kolejne wsparcie jakie otrzymały gminy z naszego powiatu w ostatnim czasie. W poprzednim rozdaniu wsparcie otrzymała Istebna, Wisłą oraz Skoczów. Zobacz: Miliony dla gmin

Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: