Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - ruszy Górny Bór?

Śląski Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach ''Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019''. Na liście znalazła się również ul. Górny Bór w Skoczowie.

W grudniu poznamy ostateczną listę, jednak jest już niemal pewne, że inwestycje w gminach, które znalazły się na wstępnej liście, będą realizowane w przyszłym roku. Jakie działania wesprą rządowe pieniądze? Na liście znajdują się inwestycje z 51 gmin. Sześć z nich jest z naszego powiatu.

1. Hażlach – Przebudowa drogi gminnej nr637073S – ul. Jasna w Pogwizdowie
2. Istebna – Rozbudowa drogi gminnej wewnętrznej Zaolzie w Istebnej
3. Strumień – Przebudowa drogi gminnej 611120S ulicy Oblaski w Drogomyślu–etap 1
4. Dębowiec – remont drogi gminnej 686003S ul. Słonecznej i Lipowej w Dębowcu
5. Ustroń – rozbudowa ul. Źródlanej w Ustroniu
6. Cieszyn – remont nawierzchni jezdni, chodników i odwodnienia ul. Szersznika na odcinku od ul. Szerokiej do Górnego Rynku w Cieszynie

Wsparcie mają otrzymać również dwie inwestycje, które zaplanowane są na drogach powiatowych. Jedna z nich to rozbudowa drogi powiatowej 2608S w Dzięgielowie.

Jednak chyba najbardziej wyczekiwanym zadaniem, z którym wreszcie uda się ruszyć jest przebudowa skoczowskiej ulicy Górny Bór. Inwestycja ta znalazła się również na wstępnej liście do dofinansowania. Powiat Cieszyński, który jest zarządcą drogi, jeśli nic się nie zmieni, otrzyma 2,4 miliona złotych wsparcia z rządowego programu. Jak czytamy w zestawieniu – współfinansowane będzie zadanie - Rozbudowa ulicy Górny Bór w Skoczowie (droga powiatowa 2614S) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ciężarową do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Targową wraz ze skrzyżowaniami.


JB

 

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-15 09:38:55
bronek91: Najwyższy czas. Skoczów moim zdaniem posiada jedno z niebezpieczniejszych skrzyżowań w powiecie, mowa o powyżej przedstawionym i najbardziej strategiczne skrzyżowanie, chodzi o to, gdzie DK81 krzyżuje się z ulica Bielską. Skoczów ma najbardziej dogodne znaczenie komunikacyjne w powiecie, szkoda tylko, iż ten potencjał nie jest należycie wykorzystywany. Wbrew pozorom, większa ilość przejeżdżających, nie tyle w większości nie pozostawia pieniędzy w gminie, woli je wydać w Ustroniu i Wiśle, gdzie administracja w dziedzinie planowania wychodzi gorzej niż Skoczów. Miasto natomiast zamiast dodatkowych środków, które przejeżdżają drogą, zyskuje nieustanne korki. Wreszcie ktoś pochylił się nad jednym z newralgicznych miejsc. Remont oznacza kolejne trudności, ale cóż, trzeba przeżyć. Jestem ciekaw, kiedy ktoś teraz zajmie się drugim ze skrzyżowań, budową nowego mostu. niestety środków brak...
2017-11-15 12:24:48
jo.papuga: Nie wiym czym żeś sie tak bronku podniecił? Dyć w Skoczowie nic nima, to je dziura jakich wiela przy \&quot;Gierkówce\&quot; (DK81). Gdyby nie ta droga to mało kiery by wiedziedzioł kaj i co to w ogóle je Skoczów. A skrzyżowani...? ganc normalne, też je takich wiela, trza jyny umieć jeździć i dziwać sie na znaki.<br />Moim zdanim to je wiele ważniejszych miyjsc na utopiyni pinindzy niż jakisik dziwne skoczowski skrzyżowańko.
2017-11-15 19:58:18
bronek91: Dokładnie, to je dziura, ale z potencjałem. Gdyby się wszyscy dziwali na znaki, cena ubezpieczeń z pewnością byłaby niższa. Niestety, ale odpowiednie zachowanie na drodze, od niektórych trzeja egzekwować np. budową różnego rodzaju rond, progów, zwężeń itd... Gdyby wszyscy przestrzegali prawa, życie byłoby inne.Niestety jest inaczej, musimy się z tym pogodzić.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: