Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: rok szkolny zainaugurowany

Dziś (2.09) w skoczowskich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. W Szkole Podstawowej nr 1 w gminie pod Kaplicówką doszło do zmiany na stanowisku dyrektora.

- O dwóch wydarzeniach chciałbym wspomnieć. 30 stycznia 1919 roku ta sala gimnastyczna, o czym zawsze będziemy o tym powtarzać, stała się kaplicą pogrzebową dla 19. młodych Polaków, którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny. Nie mówilibyśmy dziś po polsku, gdyby nie tych 19. ludzi. To pierwsza rzecz. Druga to drugi września 1939 roku, kiedy to w Skoczowie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Znowu taka nasza "jedynkowa" dygresja - nauczyciele tej szkoły byli jej pierwszymi ofiarami. Trójka z nich zginęła w obozie koncentracyjnym, a większość została wywieziona - mówił nowy dyrektor SP1, mgr Wojciech Grzebielec, który dotychczas pełnił funkcję wicedyrektora placówki. Warto jednak dodać, że mgr Urszula Kossakowska, ustępująca ze stanowiska, nadal będzie uczyć w szkole, a ponadto będzie jej wicedyrektorką.

Na gali w Szkole Podstawowej nr 1 obecny był także burmistrz Mirosław Sitko. - Gdy wchodziłem tutaj, ten głośny harmider świadczył o tym, że tej energii po wakacjach macie tyle, że teraz "rozniesiecie" tę szkołę. Może nie dosłownie, że mury padną i koniec, tylko że będziecie się tak wytrwale uczyć, przekuwać tę energię w wiedzę, że zazdroszczę nauczycielom, którzy was uczą - mówił do uczniów.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-02 17:09:53
krzysztof.mm: coś jest na rzeczy - kiedyś na korytarzach 'jedynki' wisiały dyplomy laureatów olimpiad i zawodów sportowych, dziś dominują krzyże, krzyżyki, obrazki świeetych i gazetki o tematyce kato-religijnej - co pozostało bez zmian to smród ciągnący od sali gimnastycznej aż po strychy
2019-09-02 17:56:23
jonasz: Skoczów ma wspaniałego włodarza, a każdy dobry gazda swój atrybut ma. Gmina jest dobrze zarządzana, miasto się rozwija, nie ma żadnych powodów do narzekań.
2019-09-02 18:28:49
wyśmienity cwaniaczek: qurde to tylko tyle dziecek jest w tej szkole ???????? a w cieszynie w szkole z większymi tradycjami i zapleczem i tak dalej tyle larma było .......ZAMKNĄĆ BUDĘ I DZIECKA ROZDZIELIĆ PO SZKOŁACH..................
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: