Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty

W poniedziałek (02.09.2019) w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie odbyło się powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego szkół średnich. W związku z tegorocznym „podwójnym rocznikiem” rozpoczęcie podzielone było na dwie tury. Przedstawiciele powiatu cieszyńskiego pojawili się na akademii przewidzianej dla absolwentów szkół podstawowych.

W większości szkół powiatowych w powiecie cieszyńskim odbyło się podwójne rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystko za sprawą „podwójnego rocznika”, czyli faktu, że do klas pierwszych szkół średnich udali się absolwenci ostatniego rocznika zlikwidowanych gimnazjów oraz absolwenci ósmej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie będą uczęszczali do klas stworzonych według odpowiednich podstaw programowych i odpowiednio, szkołę średnią zakończą po trzech, lub czterech latach.

- Życzę wam tego, aby każdy wasz dzień, był takim dniem, kiedy wszyscy z radością, ochotą i chęcią idziecie do budynku szkolnego. Wówczas i nauczyciele i uczniowie będą zadowoleni i będą dobrze spełniać swoje obowiązki. Tego życzę całej szkolnej społeczności. A uczniom, tym najmłodszym w tej chwili, którzy tu są, życzę oprócz osiągnięć, marzeń. Marzeń o rzeczach wielkich. Wierzcie mi, wtedy się spełniają – motywowała zgromadzonych wicestarosta, Janina Żagan. Na rozpoczęciu obecni byli również przedstawiciele Rady Powiatu Cieszyńskiego oraz wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym.

Oprócz oficjalnych przemówień, uczniowie starszych klas, przygotowali część artystyczną. Dyrektor szkoły, Jolanta Dawidowicz-Macura podkreślała, że w murach I LO im. Antoniego Osuchowskiego znajdzie się miejsce na rozwijanie wszelkich talentów.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: