Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów przekłada wybory

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Skoczowa radni postanowili podjąć decyzję o przesunięciu wyborów na Przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla i Zarządu Osiedla "Górny Bór".

Pierwotnie wybory miały się odbyć 23 marca br., jednak skoczowscy samorządowcy zdecydowali się na ich przeniesienie. Decyzję argumentują epidemią koronawirusa, a w uzasadnieniu uchwały powołują się na zapisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca, które wprowadziło stan zagrożenia epidemicznego.

Zarząd i przewodniczącego skoczowskiego osiedla zostanie wybrany 22 września.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-08 12:43:00
donekT: Myślę, że Zarząd i przewodniczący (sołtys) skoczowskiego osiedla JUŻ ZOSTAŁ WYBRANY, pozostają tylko formalności:)
2020-05-08 13:59:08
Edward_Sanetra: widać skoczowski ratusz poczuł się ośmielony po zagrywkach puczystów z nowogrodzkiej - chcieli dobrze, ale wyszło jak zwykle, bo przeniesienie wyborów które powinny były się odbyć miesiąc temu to już nie z tylko logiki i inteligencji kpina, ale z samych siebie tych, co się pod tą kuriozalną, idiotyczną decyzją podpisali
2020-05-08 14:47:05
miriam11: Może lepi niech szanowna rada poda nowe stawki za śmieci obowiązujące od czerwca 2020. Uchwalone jednogłośnie ( jeden radny się wstrzymoł) . To ludziskom kopary opadną.
2020-05-08 20:37:32
jasper: „ Stan klęski żywiołowej wprowadza się po to, by walczyć ze skutkami klęski żywiołowej. My dzisiaj nie mamy klęski żywiołowej. Mamy stan epidemiczny ... „ jak powiedziala dzisiaj pani wicepremier Emilewicz. Pani Emilewicz, jak przewiduje Konstytucja RP - stan kleski zywiolowej jest – obok stanu wojennego i stanu wyjatkowego – jednym z trzech stanow nadzwyczajnych. Dedykowana jest mu ustawa o stanie klęski żywiołowej. Czytamy w niej (art. 3.1 ust. 1), że klęska żywiołowa jest m.in. taką katastrofą naturalną, której skutki są zagrożeniem dla zdrowia i życia wielu ludzi a zwalczyć ją można jedynie dzięki „współdziałaniu różnych organów i instytucji oraz specjalistycznych służb i formacji działających pod jednolitym kierownictwem”. Zaś katastrofa naturalna (art. 3.1 ust. 2) w świetle omawianej ustawy to m.in. również „masowe występowanie szkodników, chorób roślin lub zwierząt albo chorób zakaźnych ludzi”. Innymi slowy, pandemie COVID-19 w Polsce mozna uznac za stan kleski zywiolowej, wiec slowa wicepremier Emilewicz sa manipulacja.
2020-05-08 20:41:53
jasper: Pani minister Emilewicz w wywiadzievpowiedziala, ze rzadzacy - czyli szary posel zwany prezesem PiS „ musial uporac sie z Konstytucja“. Pani minister dlaczego traciliscie tyle energii i czasu, wystarczylo sie po prostu do Konstytucji zastosowac !!
2020-05-08 21:40:31
wyśmienity cwaniaczek: PISOWSKICH nieudaczników ----jak wirus nie wykończy to my !!!! wiemy, kto jest pisiorem - ,,wiemy kiery faroż to faroż a nie narzędzie szatana ..... nadchodzi czas gdy sąsiad wyda sąsiada a brat brata ....................PISOWSKI SYF CZAS ZAKOŃCZYĆ
2020-05-09 00:38:54
politykier: ... tylko krzysiu+ uważaj, byś się w ramach wypadku przy pracy jeszcze nie zaraził...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: