Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze: możliwe mocne cięcia w budżecie

Pół miliona złotych mniej, w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku, otrzymało Jaworze z wpływów podatku PIT w miesiącu kwietniu. Dalsze spadki przychodów mogą skutkować znacznym ograniczeniem budżetu gminy.

Jak pisze na Facebooku wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz, wpływy z PIT stanowią 1/3 dochodów całego budżetu gminy.  Dlatego też trudno oszacować obecnie, czy dalszy trend obniżenia tych zarobków nie spowoduje konieczności sporych cięć inwestycyjnych. - Nie wiem, czy uda mi się spełnić w całości złożoną wcześniej obietnicę dotyczącą zamrożenia stawki z tytułu wywozu odpadów. Nie wiem, czy nie będziemy musieli się wycofać z wielu programów - chociażby wymiany pieców centralnego ogrzewania. Nie jestem pewien, czy nie czekają nas istotne cięcia w wydatkach na administrację, kulturę, sport i edukację. Nie mam pojęcia, czy nie czeka nas tzw. program naprawczy w związku z zakłóceniem relacji dochodów i wydatków bieżących - pisze samorządowiec. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-08 15:10:34
Bugs: A może by tak wzorem przedsiębiorców, którzy obcinają swoim pracownikom pensje o np. 20%, obciąć sobie dodatki, dietki i resztę ponad pensyjnych świadczeń?
2020-05-08 17:49:10
tom lem: Bugs: zbyt wiele wymagasz, to jeszcze nie ten etap. Jak rząd sam może się wyżywić, to co dopiero samorząd, podniesie opłaty by mu nie brakło;-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: