Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów przebuduje ścieżki. Na razie będzie projekt

Projekt koncepcyjny już powstał, teraz ogłoszono przetarg na projekt przebudowy – krok po kroku, a może miłośnicy dwóch kółek doczekają się przebudowy skoczowskich ścieżek rowerowych…

Ścieżki rowerowe w Skoczowie mają zostać przebudowane. Miasto przygotowuje się do modernizacji, ogłaszając końcem listopada przetarg na „projekt przebudowy Wiślanej Trasy Rowerowej oraz jej lewobrzeżnego wariantu w granicach Gminy Skoczów wraz z budową nowych obiektów inżynierskich i łączników w ramach zadania ”Trasy rowerowe na terenie gminy Skoczów”.

Ścieżki rowerowe nad Wisłą w Skoczowie nie należą do najlepszych – z tym problemem od dawna miłośnicy dwóch kółek zwracali się do urzędu. Włodarze szukali pieniędzy. W 2022 roku udało się wykonać projekt koncepcyjny (zobacz TUTAJ) przebudowy zakładający na prawym brzegu Wisły modernizację i rozbudowę ścieżek na odcinku około 11 km wraz z budową kładki pieszo-rowerowej na potoku Bajerka. Z kolei wzdłuż lewego brzegu Wisły rozbudowę ścieżek na odcinku 3 km, wraz z budową kładki (za mostem kolejowym, u wylotu Młynówki) oraz modernizacją mostka nad rzeką Bładnicą.

Teraz kolejnym krokiem jest zamówienie projektu przebudowy. W tym celu skoczowscy włodarze ogłosili przetarg, którego celem jest opracowanie dokumentacji projektowej budowy Wiślanej Trasy Rowerowej na terenie gminy Skoczów w tym dwóch obiektów inżynierskich w ramach zadania "Trasy rowerowe na terenie gminy Skoczów".

Projekt ma rozbijać prace na 3 etapy:

1) Etap 1 – lewobrzeżny odcinek na wałach Wisły wraz budową stokowej kładki pieszo – rowerowej – ok. 2,5 km oraz budową łącznika do dworca PKP – ok. 450 m.;

2) Etap 2 – prawobrzeżny odcinek na wałach Wisły wraz z budową kładki pieszo – rowerowej nad ciekiem Bajerka w rejonie stopnia wodnego – ok. 3 km.

3) Etap 3 – prawobrzeżny odcinek na wałach Wisły od DW944 do granicy z Gminą Strumień o długości ok. 7,5 k

 Termin składania ofert w tym zamówieniu upływa 6 grudnia, wtedy będzie wiadomo, ile ma kosztować ten etap prac nad skoczowskimi ścieżkami rowerowymi. Na razie sam projekt szacuje się na ok. 400 tys. zł, zaś całość przebudowy na 15 mln zł.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-05 15:53:27
MILANELLO: Nareszcie!
2023-12-06 06:20:50
trnike: Wybory się zbliżają więc Burmistrz zaczyna działać...
2023-12-06 07:23:29
labraks: Cały powiat czeka na projekt ogrodzenia szkoczowa i zalania go wodą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: