Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: pomoc psychologiczna dla wszystkich mieszkańców powiatu

Jak poinformowali przedstawiciele Gminy Skoczów, przy ulicy Krzywej został uruchomiony Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny. Miejsce to jest skierowane do osób, które szukają pomocy dotyczącej leczenia lub porady psychologicznej, ewentualnie leczenia psychiatrycznego. Z pomocy mogą skorzystać osoby pełnoletnie z całego powiatu cieszyńskiego.

- Szpital Śląski w Cieszynie uruchomił nowy Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny w Skoczowie przy ul. Krzywej 4. Powstanie jednostki jest kolejnym krokiem rozwoju pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego, do którego cieszyńska placówka przystąpiła 1 września 2018 r. Do punktu mogą zgłaszać się osoby, które chcą uzyskać fachową informację, dotyczącą leczenia lub potrzebują porady psychologicznej czy ustalenia ewentualnego leczenia psychiatrycznego.1 września Szpital Śląski w Cieszynie, jako jeden z 28 ośrodków w Polsce wszedł do pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego – wyjaśniają przedstawiciele skoczowskiego urzędu.

Pomoc, którą znajdziemy w punkcie, udzielana jest przez psychologów i pielęgniarkę psychiatryczną. Jej zakres jest dostosowany do stanu psychicznego osoby, która szuka pomocy. Czasem wystarczy jednorazowe spotkanie i słowa wsparcia, czasem konieczna jest konsultacja psychiatryczna, a więc ustalenie terminu wizyty u lekarza psychiatry.

Co jednak zmieniło się dla pacjenta? Tę informację przekazało Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Przede wszystkim, wszystkie formy leczenia i opieki nad pacjentem zostały zintegrowane — Kolejną zmianą jest powstanie Zespołu Leczenia Środowiskowego, zajmującego się leczeniem w warunkach domowych, ale w ściśle określonych zaburzeniach psychicznych. Oferowana przez zespół forma leczenia jest skierowana do osób, które nie są w stanie skorzystać z opieki ambulatoryjnej, a wcześniej jedyną formą leczenia była hospitalizacja w zamkniętym oddziale lub – co gorsza – brak opieki i w konsekwencji brak perspektyw na lepsze funkcjonowanie – uzupełniają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Co ważne, do punktu pomocy można przyjść bez skierowania. Warto zwrócić uwagę, że Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zapewnia opiekę i leczenie we wszystkich formach. Leczenie zawsze dostosowane jest do potrzeb, można zastosować opiekę ambulatoryjną, domowo – środowiskową, czy też pomoc oddziału dziennego i całodobowego, gdzie również można uzyskać pomoc.

Szukając pomocy, można zgłosić się osobiście lub zadzwonić do Punktu Zgłoszeniowo-Koorydynującego, pod numer 338549200 wew. 550 gdzie można zasięgnąć porady oraz uzyskać fachową i kompleksową informację. Punkt działa w Poradni Zdrowia Psychicznego, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00, oprócz dni ustawowo wolnych od pracy.

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

71
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-07 14:28:30
krzysztof.mm: ...a tymczasem pomocy psychologicznej na pewno potrzebuje PiS-owski marszałek Kuchciński, coraz pilniejszej w miarę jak na jaw wychodzą kolejne jego łgarstwa i bezczelne nadużycia w związku z aferą samolotową - na dodatek wrogowie Partii i ludu ujawnili, że w jego za ciężkie pieniądze podatników wynajmowanym mieszkaniu służbowym w warszawie mieszka kto? ano syn marszałka z rodziną... tak, glon już to wie - to wina Tuska, wszak on też ma syna
2019-08-07 14:58:46
rainman: Trzeba byc moralnym karłem zeby pod takim tematem - ktory dotyczy chorych osob - robic sobie glupie zarty. Nie zaslugujecie na sterowanie Polska i tego steru w pazdzierniku nie dostaniecie.
2019-08-07 15:49:39
krzysztof.mm: o tak, dobre, pasuje i d e a l n i e do Kuchcińskiego - moralny karzeł
2019-08-07 16:21:46
krzysztof.mm: ...pomocy z kolei aptekarskiej potrzebowała p i l n i e żona komunistycznego prokuratora stanu wojennego, dziś posła PiS P i o t r o w i c z a - tak pilnie, że jak twierdzi Piotrowicz, po l e k i [do rządowej apteki w Warszawie - wiadomo, w tych dla ciemnego ludu leków brakuje] poleciała z Rzeszowa razem z mężem jedną z PiS-owskich t a k s ó w e k latających, wartych bagatela 250 mln zł/szt ⌛ a teraz pytanie: czy P i o t r o w i c z to także moralny k a r z e ł? - no nie, w tym przypadku by się już nawet tacy mieli prawo obrazić
2019-08-07 16:48:07
donekT: krzysztof-Q, O Misiewiczu już zapomniałeś? Może wytyczne z Nowogrodzkiej się zmieniły? To Cię krzysztof-Q nie usprawiedliwia z okazywania pogardy wobec osób potrzebujących. krzysztof-Q twoje otoczenie powinno być świadome, twojego krzysztof-Q postępowania i mieć możliwość adekwatnej oceny. Co na to krewni?
2019-08-07 17:36:27
jasper: Nie dziwie sie, ze za rzadow partii PiS coraz wiecej osob potrzebuje pomocy psychologicznej. W stabilnych demokracjach klamstwo jest niedopuszczalne i tepione a w Polsce to od kilku lat juz jest chleb powszedni, rowniez przy aprobacie KK.
2019-08-07 17:37:33
Herr Flick: Niezaprzeczalnie, Krzyśku- musisz skorzystać z pomocy tej poradni.
2019-08-07 17:47:29
donekT: Niewątpliwie w ciągu ostatnich lat wzrosła ilość osób cierpiących na NIENAWIŚĆ. W szczególności wobec konkretnych partii, związków wyznaniowych i środowisk.
2019-08-07 18:35:04
koszor: Kiedy rodziny były silne, a przyjaciele prawdziwi, to psycholog był niepotrzebny. W świecie egoistów, kultu siebie samego i "przyjaciół" z fejsa, wszystko się sypie.
2019-08-07 19:25:34
jasper: koszor, a kto te rodziny, narod tak „pieknie“ podzielil, jak nie PiS i KK.
2019-08-07 19:57:47
donekT: jasper-Q Tylko winny się tłumaczy. Tymczasem Ty jasper-Q odnieś się do pewnej zalatującej TRANSFOBIĄ i NIENAWIŚCIĄ wypowiedzi. Twoja jasper-Q działalność z pewnością "nie jest" nastawiona na kreowanie złych emocji i szczucie.
2019-08-07 20:03:04
Mach: Do wszystkich komentujących-nie skaczcie do krzysztofa mm, ale pomyślcie bracia w wierze, że otwiera wam oczy na sprawy najistotniejsze dla naszego państwa. Z mojego doświadczenia muszę wam zakomunikować, że przez 30 lat komuny, którą obalaliśmy w Komitetach obywatelskich, to komuna nie zaszkodziła tak Kościołowi katolickiemu jak obecne rządy PIS.Demoralizacja nastąpiła w przeciągu 4 lat sprawowanej przez nich władzy. Jeśli nie oburza was złodziejski proceder na szczytach władzy, to wybaczcie ale sami zakładacie sobie pętlę na szyi i stajecie się narodem niewolników. W każdej przyzwoitej demokracji- ci którzy dopuścili by się sprzeniewierzenia publicznego grosza zostali by ze swoich stanowisk odwołani i zajął by się nimi prokurator i surowo ukarał. Wy zaś jęczycie bo lokalne portale uchylają się od tego co istotne- mimo ,że UE sypnęła im groszem z Funduszu Rozwoju Demokracji by między innymi zdemoralizowanej władzy powiedzieć nie. Kiedy aferami okryło się PO społeczeństwo dało się złapać na program 500+, czy obniżenie wieku emerytalnego, nie znaczy to ,że daliśmy im prawo do obławiania się groszem publicznym. Podobnie jak wcześniej PO, nie ma i nie może być zgody aby obecne elity rządzące szły podobnym torem. Dlatego by przyszli nasi reprezentanci tego nie czynili trzeba i należy obecnym podziękować -inaczej staniemy się niewolnikami nie tylko politycznej dyktatury PiS ale niestety także tych środowisk , które zaślepione mamoną czerpią z tej władzy korzyści a kościoły pustoszeją, seminaria ,zakony bo zamiast DUCHA, ostała się jeno duchota.
2019-08-07 20:16:03
skuter66: krzysztof.mm, jasper, zapraszam.
2019-08-07 20:16:56
skuter66: Mach, nie histeryzuj, głosuj na wiosnę.
2019-08-07 20:18:32
skuter66: krzysztof, potrafi tylko szczuć i obrażać innych. Merytorycznej dyskusji nie potrafi prowadzić.
2019-08-07 20:20:28
donekT: Mach-U cytat " otwiera wam oczy na sprawy najistotniejsze dla naszego państwa" koniec cytatu, po treści Twojej Mach-U wypowiedzi ewidentnie można odnieść wrażenie, że Ty Mach-U postrzegasz krzysztof.mm jakby w roli GURU jakiejś SEKTY, do której być może i Ty Mach-U należysz. W tym przypadku sam psycholog już raczej nie będzie w stanie pomóc.
2019-08-07 20:26:42
Mach: Napisał krzysztof mm- Kuchciński moralny karzeł-prawda to czy fałsz-PRAWDA; prawdziwy też jest jego pierwszy wpis.
2019-08-07 20:35:56
donekT: Mach-U Dobrze obaj wiemy, że za dwa lata już nikt o nim nie będzie pamiętał (poza zainteresowanymi polityką). Mach-U dobrze wiemy, że to system kreuje takie persony, a wpisywanie społeczeństwa w narzucony schemat betonuje ten system. Za przykładowe dwa lata będą kolejne aferki, kolejni Kuchcińscy i im podobni. Czy PiS, PO, PSL, SLD plus kameleony i klony system trwa w najlepsze. Niestety Ty Mach-U, choć doświadczony wiekiem, nadal pozostajesz na usługach PRL-bis, choć próbujesz sprawę przedstawiać inaczej. Zatem zaprzestań prób szczucia, podgrzewania emocji, dzielenia społeczeństwa, w razie czego zgłoś się do odpowiedniego specjalisty, wyjdzie wszystkim na zdrowie.
2019-08-07 20:49:16
rainman: Mach, ale ze wypowiedzi krzysztofa.mm maja poruszyc sumienie narodu? Wow. Mach, dam Ci rade mlodszego: zacznij samodzielnie myslec.
2019-08-07 21:04:54
Mach: Skoro nie kwestionujesz wpisów powyższych krzysztofa mm czemu zamulasz to forum takimi bzdetami. Jeżeli PRL -bis to PiS, to służyć nie zamierzam i rzeczywiście wykreował wyjątkowe persony i Kuchciński w tym procederze nie jest jedynym z elity władzy. PiS tym się różni od rządzących PRLem, że ówcześni działacze chodzili do kościoła po kryjomu do sąsiednich miejscowości lub nieco dalej. Obecni obłudnicy siedzą w pierwszych ławach w świetle kamer, kupują głosy obdzierając jednocześnie budżet państwowy z publicznego grosza w celu zaspokajania niewyżytych ambicji. Nikt z młodych, takiej obłudy nie zniesie-dlatego szukają gdzie indziej świeżego ducha. Gdyby żył Prymas Wyszyński ta władza otrzymala by właściwą ocenę-żaden skarlały korupcją polityk nie czuł by się bezkarny a słowo zaraza LGBT z jego ust by nigdy nie padło tak jak nigdy nie powiedział by czerwona zaraza chociaż komuniści go więzili i prześladowali czego nie da się powiedzieć o obecnym krakowskim dostojniku. Ten ,że powtórzę za dominikaninem Giżyńskim rzeczywiście szerzy mowę nienawiści. Tak nam to wszystko karleje. Że też nie mieli mądrzejszego kościelnego w tej Wiślicy.
2019-08-07 21:13:29
jasper: rainman, za Ciebie mysli skorumpowana, klamliwa, obludna partia PiS. Jezeli jestes z tego dumny to twoja sprawa. Dlaczego nie mozesz scierpiec, ze sa tacy, ktorzy nie chca nalezec do ciemnego ludu i nie kupuja tego, co rezimowa nadaje. Nie bedzie poklasku dla misiewiczow i akceptacji bizancjum elity partyjnej i buskupiej !!!!
2019-08-07 21:27:38
rainman: jasper - ja wszystko mogę ścierpieć oprócz jednej rzeczy - głupoty
2019-08-07 21:42:18
tom lem: ..."...ale pomyślcie bracia w wierze, że otwiera wam oczy na sprawy najistotniejsze dla naszego państwa."- tego to i Prymas lub Rabin by się nie powstydził ;-) o kim ta mowa - o obecnym czy przyszłym Mesjaszu?
2019-08-07 21:48:11
jasper: rainman, przykro mi, ze nie mozesz siebie scierpiec. Na cale szczescie jest przychodnia, moga Ci pomoc.
2019-08-07 21:50:23
Mach: Komu to Panie Pindurze alias tom-lemm, postanowiłeś tym razem "nasrać"(pańskie słowa z tego forum) do głowy?
2019-08-07 21:55:36
tom lem: ... niektórzy ze swoimi wypowiedziami idealnie trafili pod drzwi gabinetu - otwarte od 8:00 ;-)
2019-08-07 22:01:20
Mach: "Sranie" bo takiego użył słowa określając post polo1970 u pana Pindura alias tom- lem to recydywa.
2019-08-07 22:01:59
jasper: „ Coraz więcej Szwedów ubiega się o azyl w Polsce, chcąc uciec przed napływem muzułmańskich imigrantów - takie informacje podała założona przez Tadeusza Rydzyka prawicowa gazeta "Nasz Dziennik" i portal Wpolityce.pl. Powołano się na doniesienia zagranicznego "dziennikarza" Petera Imanuelsena , który w rzeczywistości jest skrajnie prawicowym działaczem i internetowym trollem. W przeszłości negował Holokaust i chwalił Adolfa Hitlera. Informację o uciekających do Polski Szwedach zdążyła "podać dalej" na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. „ Istny dom wariatow ale ciemny lud wszystko kupi. Rozumiem, ze Peter Sweden to nowy Mesjaz PiS-u. Oto wasza wiarygodnosc prawicowych szmatlawcow czy informacji rezimowej TVP - cytuja faszystowskiego trolla i traktuja go jako autorytet, pomimo, ze facet wychwalal Hitlera. Nic tylko pogratulowac zaklamanej pisowskiej Polski.
2019-08-07 22:06:26
tom lem: ..."Z mojego doświadczenia muszę wam zakomunikować, że przez 30 lat komuny, którą obalaliśmy w Komitetach obywatelskich, to komuna nie zaszkodziła tak Kościołowi katolickiemu jak obecne rządy PIS"- należy podkreślić "...laliśmy" ( jeszcze nie JA obaliłem) - zastanawiające czy to jeszcze wspomnienia, czy już konfabulacje?
2019-08-07 22:08:36
krzysztof.mm: skuter, merytorycznie proszę - jak to było z twoja karierą i gabinetem w schyłkowym PRL-u, zapodawaj
2019-08-07 22:21:38
Mach: Przy kolejnym Pindura alias tom lem "sraniu" bo tak wyraził się o poście jednego z forumowiczów- zdobył się tom lem na refleksję by także podumać w swoim "sraniu".
2019-08-07 22:29:12
tom lem: ... objawy nieciekawe - "...czasem wystarczy jednorazowe spotkanie i słowa wsparcia, czasem konieczna jest konsultacja psychiatryczna, a więc ustalenie terminu wizyty u lekarza psychiatry." - w tym wypadku wystarczą czopki ;-)
2019-08-07 22:36:38
tom lem: ... Ale NIE - to już " masówka" z lat 70 - tych ====" Dlatego by przyszli nasi reprezentanci tego nie czynili trzeba i należy obecnym podziękować - inaczej staniemy się niewolnikami nie tylko politycznej dyktatury (...) ale niestety także tych środowisk , które zaślepione mamoną czerpią z tej władzy korzyści"
2019-08-07 22:36:56
Mach: Możesz tomi lemie nadal pod-srywać z czopkami lub bez bo tak oceniłeś post polo1970, a ja od tego momentu twoje wszystkie posty następne aż wyplenię twoje prostactwo lub moderator zacznie reagować lub wszystkich innych przeprosisz .Proszę to dobrze przemyśleć Panie Pindur.
2019-08-07 22:39:12
donekT: Mach-U Na temat marksizmu Prymas Wyszyński wypowiedział się niejednokrotnie. Wątpię, aby był pobłażliwy dla kolejnej odsłony, czyli neomarksizmu. Za młodszych się nie wypowiadaj, nie znasz ich realiów, a bagaż doświadczeń zaciemnia Ci Mach-U obraz rzeczywistości młodych. Mach-U, mam mieszane uczucia względem pewnego polityka/celebryty, jednakże w jego powiedzeniu, przekutym na polskie realia, mowa była o "bandzie czworga", nie jednej partii. Tak à propos, Mach-U, młodzi mają w czterech literach, kto, w jakiej ławce siedzi, raczej chciałbym Ci przypomnieć, że Twoi Mach-U idole mieli bardzo prosty program dla młodych, WYJECHAĆ! Jakoś nie sądzę, aby się zmienił. Tyle w sprawie.
2019-08-07 22:44:52
tom lem: ... to są już słowa proroka ;-) "Gdyby żył Prymas Wyszyński ta władza otrzymala by właściwą ocenę-żaden skarlały korupcją polityk nie czuł by się bezkarny a słowo zaraza LGBT z jego ust by nigdy nie padło tak jak nigdy nie powiedział by czerwona zaraza chociaż komuniści go więzili"
2019-08-07 22:45:29
donekT: jasper-Q FREUDYSTO, A kto za Ciebie myśli? Neomarksistowscy GURU? Może sterczący nos Pinokia, który masz wciąż przed sobą?
2019-08-07 22:58:28
donekT: jasper-Q migracja>>>> Szwecja 2019 2561 ludzi/// Szwecja 2018 2581 ludzi /// Szwecja 2017 2585 ludzi/// Szwecja 2016 2533 ludzi /// Szwecja 2015 2323 ludzi /// Szwecja 2014 2094 ludzi /// Szwecja 2013 1892 ludzi /// Szwecja 2012 1635 ludzi/// Szwecja 2011 1392 ludzi // Szwecja 2010 1115 ludzi >>>>> Z czego pod względem migracji rok 2019 jeszcze się nie domknął. jasper-Q, jaki wniosek???
2019-08-07 23:02:42
donekT: krzysztof-Q jak tam idzie z pewnych wydechem??? Przepucowany? Inaczej skuter nie pojedzie.
2019-08-07 23:07:12
tom lem: ... kto to wypocił " nie pouczaj smarkaczu , bo będziesz pouczony"?
2019-08-07 23:28:19
tom lem: Czy autor tego postu jeszcze stoi przed drzwiami do specjalisty na godz 8:00 - "Więdz wstydź się zanim i twoje nazwisko upublicznię." może zamiast w kolejce "przeprosi za własne prostactwo lub moderator zacznie reagować lub wszystkich innych przeprosi"?
2019-08-08 05:49:59
tom lem: .....dla uściślenia "Nie pouczaj szczawiu innych. Byś sam nie był pouczonym." - poprzedniego nie można nazwać cytatem.
2019-08-08 05:53:54
Mach: Poza tym nie musisz być tomie lemie adwokatem rainmana, on sam umie pisać i potrafi się obronić. Jak już cytujesz rób to dokładnie i nie obrażaj rainmana.
2019-08-08 06:02:22
tom lem: Mach'u odpowiem ci tak - wszyscy mamy w głowach jednakowo nasrane, tylko inaczej rozmieszane - ty masz mieszane najwyraźniej w lewo;-)
2019-08-08 06:09:03
Mach: Możesz mówić ,że masz Ty w głowie nasrane, co oczywiście mnie nie dziwi- i nie interesuje mnie w jakim kierunku masz rozmieszane- to nadal jest prostackie.
2019-08-08 06:10:45
tom lem: ... nie czytaj ;-)
2019-08-08 06:14:36
Mach: "Sraczowi STOP".
2019-08-08 06:45:55
tom lem: ... przedawkowałeś czopki, zażywaj z drugiej strony. Jak się z tym transparentem wybierasz na cieszyński rynek, zapytaj po 8:00 specjalisty, czy nie lepsza lewatywa;-)
2019-08-08 07:15:00
krzysztof.mm: z nagrobkami ciężka robota, ale żeby się na mózg rzuciło?.... najwyraźniej, więc dej se chłopie na wstrzymanie
2019-08-08 07:41:26
tom lem: ... krzysztof'ie, najwyraźniej skaptowałeś kolejnego aktywistę na cieszyński rynek , obok transparentu K O N S T Y T U C J A, Mach stanie z napisem "Sraczowi STOP";-)
2019-08-08 08:06:00
Mach: To twoje słowa tomie. Wstydź się.
2019-08-08 08:23:55
tom lem: Mach'u przeczytaj post'y z 2019-08-06 14:23:03, do 2019-08-07 10:59:23 krzysztof'a.mm: pod artykułem "Konfrontacja na cieszyńskim rynku - interweniowała policja" - nie musisz się wstydzić, żeś się dał wkręcić ;-), nasz krzysiu dziękuje ci osobiście.
2019-08-08 08:38:58
Mach: Krzysztof mm dziękuję mi za komentarz do postu z godz.16.06 , który opisałem w odpowiedzi na wpis donka T.
2019-08-08 08:41:53
Mach: Konkretnie z godz.17 48 02 wiec znowu chybiłeś.
2019-08-08 11:49:41
tom lem: ... niektórzy to maja dobrze, nawet czas im płynie w przeciwnym kierunku;-) ciekawe czy wizyta pomogła - okaże się o 17:00 na cieszyńskim rynku
2019-08-08 12:57:43
Mach: Coś ci się tomie "myrdoli" i tu zgadzam się z krzysztofem mm- chroń mózg by ci się nie rzucało.
2019-08-08 16:29:39
krzysztof.mm: panu od nagrobków, studiującemu moje komentarze - po pierwsze dziękuję za zainteresowanie, po drugie wyjaśniam, że piszę je dla minimum średnio i n t e l i g e n t n y c h - w razie problemów z pojmowaniem proszę śmiało bezpośrednio do mnie kierować pytania, chętnie wytłumaczę na odpowiednio niższym poziomie
2019-08-08 16:34:10
krzysztof.mm: tom leń [tłumaczę na odpowiednio niższym poziomie]: tobie jak widzisz powyżej też podziękowałem, więc nie masz już czego zazdrościć machowi
2019-08-08 17:32:13
donekT: Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
2019-08-08 17:46:21
jasper: Dobrze napisales donekT o marszalku Kuchcinskim. Odnosnie „ ducha“ - nie lata rzadowymi samolotami :)
2019-08-08 17:46:22
jasper: Dobrze napisales donekT o marszalku Kuchcinskim. Odnosnie „ ducha“ - nie lata rzadowymi samolotami :)
2019-08-08 18:10:39
donekT: Poleciał, w polityczny niebyt. Miejmy tylko nadzieję, że nie wyląduje na konkretnym Punkcie Zgłoszeniowo – Koordynacyjnym. Tymczasem, za 2 lata publika zapomni i wówczas wystartują kolejne Misiewicze i Tygrysy POPiSu. Historia powtarza się i to z farsą.
2019-08-08 19:42:35
tom lem: krzysztof-Q.mm, masz rację, z przebiciem twojej grafomani każdy będzie miał problem, nie wspominając o kopiowani i wklejaniu wybiórczej mądrości;-)
2019-08-08 20:11:45
jasper: Pan Kuchcinski odlatuje w polityczny niebyt ale nadal pozostaje sprawa lotow p. Karczewskiego, p. Piotrowicza i innych pisowskich aparatczykow. Dalej pozostaje sprawa zajecia sie nimi wszystkimi przez Sejm (immunitet) i prokurature (kiedy zostanie odpolityczniona). Co z kwestia nieoddanych premii, ktore sie nalezaly, wiez Kaczynskiego, afery KNF i dziesiatek, a moze i setek innych znanych i jeszcze nieznanych przestepstw i ekscesow PiS-u. Amen.
2019-08-08 21:19:10
donekT: Wymieniaj dalej, może dojdziemy do Donka i Bronka;D:D:D
2019-08-10 10:20:12
krzysztof.mm: ✍2019-08-07 14:28: ...a tymczasem pomocy psychologicznej na pewno potrzebuje PiS-owski marszałek Kuchciński...✍ - no nie proszę państwa, nie jestem jasnowidzem - tylko kompletni i d i o c i chowali głowy w propagandowe PiS-owskie g^wno i bronili Kuchcińskiego w tej sytuacji, a dziś, kiedy w hańbie odchodzi z butem Kaczyńskiego w d^pie skanduja "Marek, Marek!..."
2019-08-10 11:40:28
tom lem: ... jeszcze daleko ci krzysztof-Q.mm do hrabiego Fredry, ale ćwicz dalej, widać że na gównie to ty się znasz;-)
2019-08-10 13:13:03
jasper: Zgaduje, tom lem posiada wyksztalcenie podstawowe w porywach zawodowe ?
2019-08-10 13:21:10
donekT: jasper-Q lepiej pochwal się swoim. Osobiście jestem dumny z ukończenia Gimbazjum oraz bycia prostym robotnikiem.
2019-08-10 13:50:30
tom lem: ... racja , doktorancie, do twojej dysertacji wszystkim daleko ;-), nawet google wykrywa plagiaty, więc nie licz na łatwość publikacji na OX w celu uzyskania tytułu literata.
2019-08-10 15:48:31
donekT: Być może ZAUTOMATYZOWANEGO POWIELACZA, specjalisty w BICIU PIANY na usługach korpo-propagandy, której funkcjonowaniu sam nie rozumie, na jakich w pewnych środowiskach istnieje zapotrzebowanie. Zawsze można zostać AKTYWISTĄ, z takimi kwalifikacjami i niechęcią, lub odrazą, do imania się pożyteczną pracą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: