Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przystanki wizytówką PKP

Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami, ale po zakończeniu prac powinni być zadowoleni. PKP Polskie Linie Kolejowe ruszyły z modernizacją peronów na przystankach między Cieszynem i Zebrzydowicami. Planowane inwestycje na tej trasie pochłoną prawie 5 mln złotych.

Od początku sierpnia między Cieszynem i Zebrzydowicami kursuje komunikacja zastępcza. Tak będzie do 6 października. - Zakres prac przewidziany na jednotorowej linii Cieszyn – Zebrzydowice wymaga ograniczenia ruchu pociągów – powiedziała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy są dostępne m.in. na plakatach na stacjach, przystankach i na stornie www.portalpasazera.pl.

Modernizacja obejmie przystanki w Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach. Tam zostaną wybudowane wyższe perony i zamontowane wiaty i ławki. - Lepsze będzie oznakowanie peronów. Pojawią się gabloty informacyjne z rozkładami. Przystanki zostaną doposażone w pochylnie, co w znacznym stopniu poprawi dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Antypoślizgowa nawierzchnia i ścieżki z wypukłą fakturą zwiększą bezpieczeństwo podróżnych – podała Głowacka. Remont obejmie także wiadukt oraz przepust.

To nie jedyna inwestycja na tym odcinku. W 2018 roku na trasie między Cieszynem i Zebrzydowicami wymieniony został tor na bezstykowy i zastosowano betonowe podkłady. - Dzięki zwiększeniu prędkości pociągi pasażerskie jadą z Cieszyna do Zebrzydowic 22 minuty, czyli o ok. 10 krócej niż przed pracami – podkreśliła Katarzyna Głowacka.

PKP Polskie Linie Kolejowe zadbały również o bezpieczeństwo kierowców, remontując dziesięć przejazdów kolejowo-drogowych.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-07 07:09:22
krzysztof.mm: przystanki wizytówką PKP - a niejaki K u c h c i ń s k i jest dziś prawdziwą w i z y t ó w k ą PiS: miało być "pokora, umiar, praca" - wyszła b u t a i arogancja, r o z p a s a n i e bez granic i ł g a r s t w o w żywe oczy, loty odrzutowcami do domu i helikopterami na działkę, nawet po kilka razy w tygodniu - i nie czarujmy się, to dopiero wierzchołek góry lodowej - takich bezczelnych i pazernych d^pków jak on, Szydło, czy Misiewicz są dziś w Polsce tysiące i wszyscy z legitymacją PiS - i nawet glon pisiacki się już dławi propagandowym g^wnem jakie mu na ten temat zapodaje partyjna propaganda TVPiS i radiomaryja
2019-08-07 08:05:32
tom lem: ... PO stronie krzysztof'a.mm, sami Święci, czyż nie (?) - chociaż między wierszami uda mu się napisać prawdę " takich bezczelnych i pazernych d^pków (...) są dziś w Polsce tysiące i wszyscy z legitymacją..." ;-)
2019-08-07 08:30:30
krzysztof.mm: kiedy pisiacki glon staje w obronie oszustów i złodziei z PiS twierdząc, że się nie różnią od opozycji, to znaczy, że się koło d^py gościom zaczęło palić - swoją drogą, czy ta bolszewicka ekipa ma rzeczywiście samych ć w o k ó w wśród klakierów?
2019-08-07 09:29:18
jg1943@o2.pl: Co z remontem mostu nad torami w Kończycach Małych. Od bardzo długiego czasu połowa mostu zamknięta. Termin 6 pażdziernika tuż, tuż.
2019-08-07 09:38:29
tom lem: .... zaraz " ćwoków", Jażdżewskich ma u boku //https://www.facebook.com/lesjazd/videos/1998324750277505/?t=579//
2019-08-07 10:22:00
kierowca_bombowca: Po co remontować jak ludzkie bydło zaraz zniszczy. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,stacje-jeszcze-nieskonczone-a-juz-zniszczone,296749.html
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: