Skoczów: plażowe granie

W sobotę  (22 maja) po raz XXII na boiskach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbywały się Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej.

Tegoroczne zawody odbywały się przy zmiennej pogodzie. W turnieju wzięło udział aż 31 drużyn. Wśród nich wielu utytułowanych zawodników z naszego województwa i kraju.  Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli naszego regionu i wychowanków KS „Siatkarz Beskid” Skoczów. W gronie startujących byli zawodnicy między innymi z Rumii, Wrocławia, Wrześni, Myszkowa, Krakowa, Zabrza, Żywca, Radlina, Jastrzębia i wielu innych miejscowości.  Zwycięzcami tegorocznego turnieju została drużyna  w składzie Szymon Gregorowicz z Mateuszem Biernatem.. Na drugim miejscu podobnie jak przed rokiem uplasowała się para: Tomasz Waligóra i Michał Sadowski. Trzecie i czwarte miejsce zajęli kolejno: Marcin Kapuśniak  z Stanisławem Wawrzyńczykiem i Maciej Madej z Mateuszem Łysikowskim.

Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie „WRZOS”  działające przy ZSTiO w Skoczowie, a zadanie było dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021 oraz Banku Spółdzielczego w Skoczowie i Rady Rodziców ZSTiO w Skoczowie.