Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: kurs komputerowy dla seniorów

Jeszcze do 26 maja potrwają zapisy na bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w Strumieniu. Osoby, które ukończyły 65. rok życia zostaną przeszkolone z zakresu obsługi komputerów, tabletów, laptopów i smartfonów.

Kurs, dostępny dla seniorów z Gminy Strumień jest wspólnym projektem gminy i Śląskiej Akademii Seniora@. Łącznie to 90 godzin zajęć przy komputerze, które wystartują już 31 maja i potrwają przez miesiąc. Organizatorzy wydarzenia zapewniają dostęp do sprzętów, które będą omawiane na kursie.

Dzięki znajomości obsługi urządzeń mobilnych, seniorzy mogą uniknąć wykluczenia cyfrowego - Seniorzy w małych grupkach uczyć się będą obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w Internecie, a dzięki temu zyskają dostęp do usług, informacji i social media. Seniorzy podczas szkoleń dowiedzą się m.in. tego jak korzystać z e-recept, jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez Internet z dostawą do domu. Studenci Śląskiej Akademii Senior@ poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną.  Szkolenie poprowadzą wyspecjalizowani trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe – wyjaśnia Urząd Gminy Strumień.

Grupy będą tworzone na podstawie zaawansowania technologicznego – utworzona zostanie grupa dla osób, które jeszcze nie miały urządzeń mobilnych w rękach oraz dla bardziej zaawansowanych, które chcą lepiej korzystać z szerokiego wachlarza funkcji, które dziś oferuje nam elektronika.

Aby zapisać się na kurs wystarczy wypełnić dokumenty rekrutacyjne i złożyć w Referacie Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Strumieniu (wejście od ul. Pocztowej) w godzinach pracy urzędu. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: