Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów - kolejne koncerty

Niezwykle ciekawie zapowiadają się dwa najbliższe koncerty w ramach Festiwalu Musica Sacra. Przed publicznością w Skoczowie zabrzmią najsłynniejsze utwory Chopina, będzie też wieczór z muzyką baroku.
Od niedzieli w Skoczowie trwa 18. Festiwal Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra. Festiwal upamiętnia wizytę Papieża Jana Pawła II w mieście pod Kaplicówką. Tegoroczną edycję festiwalu otworzyły kompozycje Krzesimira Dębskiego Zobacz film: Krzesimir Dębski zainaugurował festiwal.
 
Dzisiaj (wtorek) kolejny koncert w skoczowskich świątyniach. O godzinie 19.00 w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła organizatorzy zapraszają na Koncert Kameralny. Za fortepianem zasiądzie Michał Korzistka. W programie usłyszymy m.in. kompozycje Chopina – Scherzo b-moll op. 35, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Ballada F-dur op. 38. ale również K. Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4 nr 3, Mazurki op. 50 nr 13, 15. Podczas wieczoru Bogdan Słupczyński recytować będzie poezję ks. Jana Twardowskiego.
 

 
 
Środa to dzień szczególny, w tym dniu przypada osiemnasta rocznica wizyty Ojca Świętego w Skoczowie. Z tej okazji o godzinie 10.00 na Wzgórzu Kaplicówka zostanie odegrana ulubiona pieśń papieża – ‘Barka’. Na trąbkach zagrają ją Czesław Greń i Tomasz Greń. Organizatorzy zachęcają, by o tej porze pojawić się na wzgórzu.
 
Godzinę później przez miasto przebiegnie sztafeta ‘Szlakiem Jana Pawła II‘ – ze stadionu KS Beskid na Kaplicówkę pobiegną uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II
 
Środa to również ostatni dzień festiwalu. O godzinie 19.00 w Kościele Ewangelickim Św. Trójcy w Skoczowie zabrzmi muzyką baroku. Przed skoczowskimi melomanami zagra jedna z najlepszych orkiestr barokowych – „ARTE DEI SUONATORI”.
 

 
W zbiorze ponad 600 opracowanych i wykonanych przez Arte dei Suonatori kompozycji znajdziemy rozległą reprezentację stylów, form i nazwisk kompozytorów od chwili wykształcenia się barokowej muzyki, przez jej pełnię, po przykłady wyczerpujące i zamykające historię gatunku.
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: