Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prawybory w cieszyńskiej PO: Łabaj lub Swakoń

Wybory samorządowe odbędą się jesienią 2014 roku, ale cieszyńska PO już rozmawia o swoim kandydacie, który stanie do wyścigu o fotel burmistrza. Partię czekają prawybory. O nominację partii zmierzą się urzędujący wiceburmistrz Adam Swakoń i Danuta Łabaj, dyrektorka cieszyńskiego Gimnazjum nr 3 i działaczka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

- Taką decyzję podjęło Koło Platformy Obywatelskiej w Cieszynie – tłumaczy Aleksandra Trybuś, posłanka PO z Cieszyna. - Zależy nam na wystawieniu najlepszego kandydata, dlatego zdecydowaliśmy się na prawybory – mówi posłanka.

Prawybory w cieszyńskiej PO będą związane z jesiennymi wyborami w partii. Adam Swakoń i Danuta Łabaj zmierzą się w walce o przewodnictwo w cieszyńskiej PO, ta osoba, która wygra ten pojedynek automatycznie otrzyma nominację koła w wyborach na burmistrza Cieszyna. Kandydata wybierze jedynie 41 członków cieszyńskiej PO.

Jan Olbrycht, dotychczasowy przewodniczący PO w Cieszynie, nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Osoba znająca kulisy życia partii przyznaje, że rezygnacja Jana Olbrychta z ubiegania się o funkcję przewodniczącego cieszyńskiej PO jest decyzją strategiczną, która wzmocni cieszyńskie koło w jesiennych wyborach władz partii. W wyborach do władz partii poza przewodniczącymi lokalnych struktur z automatu udział wezmą radni, posłowie, senatorowie i eurodeputowani.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: