Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 27/16

Otwarcie Dni Skoczowa większości z nas kojarzą się z pochodami lokalnej młodzieży, honorowymi wystrzałami z armaty oraz przekazywaniem przez burmistrza klucza do miasta w ręce młodych mieszkańców. A jak rozpoczynało się to święto kilkadziesiąt lat temu?

Jak pokazują nam archiwalne zdjęcia Leona Pary, dni miasta w 1961 roku rozpoczynały się... tradycyjnym targiem na rynku (oraz na dzisiejszych ulicach: Cieszyńskiej i Małym Rynku). Na czwartkowym jarmarku królowały artykuły z przemysłu ciężkiego. Na co dzień, produkty te przechowywane były w magazynach na ul. Garbarskiej.

55 lat później skoczowska impreza inaugurowana była przekazaniem klucza miasta młodzieży przez burmistrza, a następnie przeróżnymi występami artystycznymi i zabawami tanecznymi na rynku miasta. W tym roku tradycyjny korowód szkół przemaszerował przez ulice Skoczowa w drugim dniu imprezy. Nie zabrakło również kolejnej - w tym roku siedemnastej - edycji konkursu Mistrzostw Skoczowa w Rzucie Beretem.

Jak wspominacie dawne i tegoroczne Dni Skoczowa? Na Wasze opinie i wspomnienia czekamy w komentarzach.

Serdecznie dziękujemy Towarzystwu Miłośników Skoczowa za udostępnienie archiwalnych zdjęć.

Fotoreportaże z 49. Dni Skoczowa:
Piątek
Sobota
Niedziela


Wasze zdjęcie również ma szansę znaleźć się w naszej serii! Jeśli posiadacie zdjęcia dawnego Skoczowa (sprzed trzydziestu i więcej lat), zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres - redakcja@ox.pl (wraz ze zgodą na bezpłatne wykorzystanie przez portal OX.PL i informacją, co przedstawia dana fotografia). Stare zdjęcia można również przynieść do naszej redakcji - po ich przeskanowaniu "na miejscu", oddamy je Państwu.

POPRZEDNI ARTYKUŁ Z SERII

PD

źródło: ox.pl
dodał: PD

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: