Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów. Jasełkowe spotkanie

Od piętnastu lat nieprzerwanie przygotowują bożonarodzeniowe przedstawienie. Specjalnie ustawiona scena, bogate stroje i aktorzy. Wśród nich najmłodsze dzieciątko - kilkumiesięczna Paulinka Bołdys.

Jasełka Misyjnej Jutrzenki przyciągają co roku do kościoła wielu widzów. I trudno się dziwić, bo przedstawienie jest solidnie przygotowane. Młodzi aktorzy przez dwa miesiące pracowali nad scenami, uczyli się tekstów i piosenek. Gra tu i kilkumiesięczne niemowlę w roli Jezusa, i dorośli już trzej królowie. Łącznie ok. 50 osób. Wszyscy znakomicie się dogadują i współpracują.

Tegoroczne jasełka oparte były na przesłaniu, że każdy z nas pragnie czerpać ze źródła żywej wody, a tą wodą jest sam Jezus Chrystus. To pragnienie wyrażał symbolicznie maratończyk, którego brak wody zatrzymał na pustyni. To jemu śni się sen o narodzeniu Zbawiciela w żłóbku na sianie, w dalekim Betlejem.

Historia opowiedziana z dużą dbałością o biblijne szczegóły przenosi widza w sam środek wydarzeń. Do jej stworzenia zaproszono również młodzież z oazy oraz zaprzyjaźnionych z misyjną jutrzenką strażaków. Stroje i rekwizyty przygotowywali rodzice. Reżyserią wydarzenia zajęła się pani Urszula Marhula.

Jasełka Misyjnej Jutrzenki zostaną wystawione ponownie w niedzielę 11 stycznia o 17:00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.


źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: