Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów i Strumień: Będą edukować ekonomicznie

Podstawy oszczędzania, bankowości, cyberbezpieczeństwa czy przedsiębiorczości - tego nauczą się dzieci i młodzież ze Strumienia i Skoczowa. Uczniowie ze szkół w obu gminach wezmą udział w ogólnopolskim programie edukacji ekonomicznej "Bankowcy dla Edukacji".

Stosowne porozumienia dotyczące edukacji ekonomicznej podpisała Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia oraz Mirosław Sitko, Burmistrz Skoczowa z Warszawskim Instytutem Bankowości i Związkiem Banków Polskich, organizatorami programu „Bankowcy dla Edukacji”. Celem Porozumienia jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie: ekonomii, finansów, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej, skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów oraz seniorów

–Dziś, w czasach, kiedy prężnie rozwija się bankowa gałąź gospodarki, wiedza ta jest niezbędna nawet w gospodarstwach domowych. Ważne jest również, aby wiedzieć o tym jak unikać zagrożeń związanych z bankowością elektroniczną. Ponadto zdobyta wiedza poszerzy horyzonty, być może pomoże w wyborze przyszłej drogi zawodowej – mówi Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Zajęcia prowadzone będą przez wolontariuszy, na co dzień pracowników banków, którzy wcześniej przejdą specjalne szkolenie. Tematem zajęć będzie edukacja ekonomiczna, cyberbezpieczeństwo i gospodarka elektroniczna.

- Zajęcia mają na celu przygotowanie i kreowanie odpowiedzialnego i świadomego społeczeństwa do życia we współczesnym świecie. Edukacja ekonomiczna jest tematem, który jest niezwykle istotny w obliczu coraz większego wachlarza możliwości instrumentów finansowych i ma na celu przygotowanie młodych ludzi do bycia świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami rynku finansowego, jak również do oszczędzania w perspektywie średnio i długoterminowej – dodaje Jarosław Jezierski, Regionalny Koordynator Programów Edukacji Ekonomicznej Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Zajęcia będą odbywały się w nowym roku szkolnym w placówkach gminy Strumień oraz Gminy Skoczów. Gminy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z realizacją programu.
 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-04 17:25:51
koszor: Większość wiedzy ekonomicznej przekazali mi rodzice (bez programów, specjalistów i wykładów), którzy nauczyli mnie dysponować swoimi pieniędzmi. Dzięki temu do dziś nie mam żadnych problemów finansowych i za to im dziękuję!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: