Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów - ewakuacja mieszkańców

W sobotnie późne popołudnie około pięćdziesięciu mieszkańców kamienicy przy ulicy Targowej w Skoczowie musiało opuścić mieszkania. Powodem był wyczuwany w piwnicy budynku gaz.

W sobotę przed godziną osiemnastą strażacy zostali zaalarmowani przez mieszkańców domu przy ulicy Targowej w Skoczowie, że w budynku jest wyczuwalny gaz. Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych odłączono od budynku gaz i prąd, ewakuowano też mieszkańców, w sumie około pięćdziesiąt osób. Jak mówi Michał Swoboda, rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej, Pogotowie Gazowe stwierdziło nieszczelność instalacji. Po przewietrzeniu budynku przedstawiciel gazowni zezwolił na wprowadzenie lokatorów do obiektu. Gaz został jednak odcięty do czasu usunięcia usterki.

Jednak z informacji, które dzisiaj otrzymaliśmy od firmy, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomością, to nie w budynku wystąpiła awaria - Sytuacja powróciła do normy już w sobotę, mieszkańcy wrócili do mieszkań, niemniej nie stwierdzono w budynku przecieku gazu. Najprawdopodobniej występuje on w drodze i w jakiś sposób przedostał się on od strony przyłącza do budynku i był wyczuwalny w pomieszczeniach piwnicznych. - mówi portalowi OX.pl Maria Gandor. Szczelność przyłącza była sprawdzana kilkukrotnie. Gazownia wykluczyła, że na nim jest wyciek gazu. My instalację w budynku mamy szczelną. - dodaje Gandor.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prawdopodobnie w budynku ktoś rozlał jakąś substancję o charakterystycznym zapachu. Kolejne pomiary wykonane przez pracowników gazowni nie wykazały obecności gazu w piwnicy. Gazownicy będą jednak monitorować teren wokół budynku, czy nie ma jakiegoś wycieku pod ziemią.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: