Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów. Będzie zabawa

Już w czwartek startują kolejne Dni Skoczowa. Święto miasta potrwa cztery dni. Będzie jarmark pełen miejscowych pyszności, tradycyjny rzut beretem i wspólna fotografia Skoczowian. Zarezerwujcie ten weekend by wspólnie świętować już 47 raz.

Dni Skoczowa rozpoczną się tym razem już w czwartek wielkim jarmarkiem skoczowskich specjałów na rynku. Chcemy pokazać skoczowskie smaki. To pierwszy krok, by zmienić trochę Dni Skoczowa. To ma być ten pierwszy krok. Mam nadzieję, że to się spodoba mieszkańcom. - mówi Robert Orawski – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Integrator.  . Będą więc przetwory z domowych spiżarni, ekologiczne warzywa i owoce, a także pokazy kulinarne co godzinę.

W piątek uroczyste rozpoczęcie o 17:00 na rynku. Na scenie zaprezentują się mistrzowie wschodnich sztuk walki, a potem zabawa najpierw w rock’and’rollowych rytmach, po której swój jubileusz będzie obchodził zespół Batalion d’Amour. Mówi Robert Orawski – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Integrator.  

W sobotę od samego rano XV Mistrzostwa w Rzucie Beretem. Do zabawy stanąć może każdy. Nie potrzebne jest przygotowanie, ani sprzęt. Wystarczy dobry humor i sprawne ręce. O 10:00 harcerze zapraszają na grę miejską, a na scenie od 15:00 zaprezentują się dzieci i młodzież działające artystycznie na terenie gminy Skoczów. Będzie pokaz Cieszyńskiego Rodu z Gołęszyców i prezentacja unijnych dokonań miasta. Gwiazdą wieczoru będzie dobrze wszystkim znany zespół Papa D.

 


 

 

Imprez towarzyszących nie zabraknie, bo jak dodaje Orawski, to wyróżnia Dni Skoczowa od innych imprez. Będzie więc VIII Ogólnopolski Zlot Modelarzy i Pilotów na Kaplicówce.

 

 

 

 

Na terenie Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Turniej Bowlingowy oraz najszybszy zjazd rurą na czas. W niedzielę zabawa upływać będzie w charakterze pikniku rodzinnego. Zagra folkowa grupa Tyrolia Band, hity Europy zaśpiewa i zagra zespół Bajlando. Na deser – jubileusz greckiego zespołu Orfeusz.

 

 

HBB

źródło: ox.pl
dodał: HBB,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: