Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skaldowski maraton w Skoczowie

„Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Cała jesteś w skowronkach” oraz „Nie widzę ciebie w swych marzeniach” to tytuły przebojów założonego w 1965 roku w Krakowie zespołu Skaldowie. Założycielami tego rockowego zespołu byli bracia Andrzej i Jacek Zielińscy oraz Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy „Kuba” Fasiński. oraz Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy „Kuba” Fasiński.

Zespół występował podczas wielu lat w przeróżnych krajach i miejscach Polski, Europy i Świata. Była Czechosłowacja, Związek Radziecki, NRD, ale i Wielka Brytania, RFN czy Stany Zjednoczone. We wszystkich tych krajach na koncertach było wielu fanów, którzy do tej pory mile wspominają występy zespołu.

Fajną sprawą jest, że na terenie naszego powiatu w Skoczowie działa i to prężnie Oficjalny Fanklub zespołu Skaldowie. W tym roku członkowie fanklubu zapraszają do skoczowskiego „Teatru Elektrycznego” w sobotę (26.10.) na „X SKALDOWSKI MARATON MUZYCZNO–FILMOWY”. Początek wydarzenia to godzina 17:00.

W latach poprzednich organizatorzy wydarzenia byli zafascynowani tak licznym udziałem w wydarzeniu organizowanym w skoczowskim grodzie. Nawiązywały się znajomości między ludźmi z całej Polski, można było porozmawiać o muzyce zespołu, wspomnieniach z licznych koncertów i „na żywo” z liderami zespołu, którzy odwiedzają właśnie w tym dniu Skoczów. Podczas wszystkich spotkań nożna było nabywać, wymieniać gadżety, płyty itp. związane z zespołem i ich działalnością w poprzednich latach. Nie inaczej będzie w tym roku zarówno w Sali kinowej jak i w kuluarach.

Gośćmi specjalnymi maratonu będą członkowie zespołu Skaldowie. Nie zabraknie muzyki na żywo w wykonaniu rodziny Jacka Zielińskiego - Bogumił Zieliński (syn Jacka), Wojtek Zieliński (wnuk Jacka), a także fanklubu - Michał Wódz oraz Marcin Leśniakiewicz.

Na pewno jest to wydarzenie niecodzienne w skali krajowej gdzie w takim małym mieście gromadzą się cyklicznie fani takiej muzyki jaką prezentowali Skaldowie. Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich miłośników zafascynowanych takim rodzajem muzyki oraz dla tych, którzy pragną odnaleźć się w innym gatunku muzycznym i stale poszukują inspiracji w muzyce.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatny bilet odebrać można osobiście w kasie kina (kasa czynna jest codziennie, na godzinę przed każdym seansem filmowym odbywającym się w „Teatrze Elektrycznym”.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: