Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Siłuje się i pomaga

W siłowaniu na rękę pokonała już niejednego mężczyznę. Z kobietami również świetnie daje sobie radę. Wyróżnienia, nagrody, medale dają jej wiele radości, ale jeszcze więcej pomaganie innym. Silna kobieta z wielkim sercem, znów oddaje medal na licytację.

Siłowanie daje jej siłę. Maria Juroszek, bo o niej mowa pracuje, trenuje, a ostatnio nawet rymuje. Przede wszystkim odnosi jednak sukcesy w armwrestlingu. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i medali. Rok 2019 do gorszych nie należał. W zeszłym tygodniu pani Maria została wyróżniona przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie za sportowe sukcesy osiągnięte w zeszłym roku, takie jak: podwójne złoto na XIX Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu w rywalizacji ręki prawej w kat. osób niepełnosprawnych OPEN oraz w kat. Master Kobiet +70 kg w Warszawie ; powołanie do Kadry Narodowej Polskiego Armwrestlingu na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata 2019; brąz na Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu w rywalizacji na stojąco w kat. kobiety niepełnosprawne +65 kg w Rumi, 4. miejsce na Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu w rywalizacji ręki prawej w kat. Master Kobiet +80 kg w Rumi. 

W tym roku, choć specyficznym ze względu na covid, pani Maria z siłowania również nie zrezygnowała. Ostatni sukces zawodniczki to pierwsze miejsce w mistrzostwach w siłowaniu się na rękę, które odbyły się w Międzychodzie. Jestem mega szczęśliwa, że zdobyłam pierwsze miejsce - napisała na swoim Facebooku Maria Juroszek 

Zawodnicza ma mocną rękę, ale miękkie serce. Od lat pomaga innym. Aktywnie bierze udział w różnego rodzaju charytatywnych akcjach. W sierpniu zorganizowała charytatywny turniej w siłowaniu na rękę prawą. Z którego całkowity dochód przekazała na rzecz podopiecznych Fundacji FAS z Ustronia. Na tym jednak nie poprzestała. Niedawno zaangażowała się w pomoc dla ośmioletniego Remika chorującego na autyzm.  

W sobotę (17.10) podczas 10. urodzin klubu fitness w Cieszynie będzie można wylicytować medal Pani Marii. Na licytację przekazany został również medal od Grzegorza Wałgi. Top fitness w Cieszynie organizuje zawody w wyciskaniu sztangi leżąc dla mężczyzn, zawody w przysiadach dla kobiet i tor przeszkód na czas kobiet i mężczyzn. W związku z tym wydarzeniem odbędzie się licytacja dla Remika chłopca chorego na autyzm mojego złotego medalu z Pucharu Świata. Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca. Pomóżmy Remikowi - podkreśla Juroszek i zachęca do licytacji.  

AKTUALIZACJA (16.10)

Rząd zdecydował i od soboty 17.10 nasz klub zostaje zamknięty - w związku z tym nasze urodziny musimy chwilowo odłożyć - informują na FB organizatorzy.

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: