Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Silny wiatr, wiele zdarzeń

Od nocy strażacy i służby działają na miejscach, gdzie przez silny wiatr doszło do zniszczeń, powalone są drzewa czy linie wysokiego napięcia. Wiatr zniszczył także dachy, a liczenie strat ciągle trwa.

Niespełna 60 wyjazdów mieli strażacy od minionej nocy i przez całą niedzielę. Powalone drzewa, uszkodzone dachu, czy zerwane linie energetyczne to główne interwencje w których wzięli udział strażacy, a wiatr nie odpuszcza i ciągle daje odczuć mocne podmuchy.

Strażacy interweniują w całym powiecie cieszyńskim, jednak najwięcej zdarzeń miało miejsce w Ustroniu - tam uszkodzone zostały dwa dachy oraz w gminie Goleszów, Brenna,ale także w Chybiu. Tam najwięcej jest zgłoszeń o zagrażających, połamanych gałęziach czy konarach drzew. Strażacy działają także w raz energetykami by przywrócić dostawy energii W Ustroniu, Cisownicy, Brennej, Cieszynie, Godziszowie czy Goleszowie.

Zdarzeń nie brakuje także w gminie Jaworze - Uważajcie na siebie i swój dobytek, bo wiatr dzisiaj ma nad nami (i drzewami) sporą przewagę! Poniżej wstępny poranny bilans wichury. Sporo sprzątania przed nami... - napisał wójt Radosław Ostałkiewicz pokazując ogrom zniszczeń drzew na terenie Jaworza.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego do godz. 18.00 obowiązuje ostrzeżenie na naszym terenie, do tej  pory nie wydano dodatkowych ostrzeżeń, być może sytuacja ostanie opanowana.

Czytaj także: To była niespokojna noc

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: