Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Silny wiatr w regionie - podsumowanie

Cały poniedziałek (11.03.2019) upłynął strażakom z powiatu cieszyńskiego na usuwaniu skutków nocnej wichury. Łącznie w działaniach brało udział 160 zastępów PSP i OSP, w związku z czym działania podjęło około 750 strażaków – ratowników. W ciągu zaledwie 12 godzin wpłynęło 130 zgłoszeń, ogólnie w związku z wiatrem strażacy interweniowali ponad 150 razy.

- Siła wiatru momentami przekraczała 100 km/h. Przez całą noc oraz poranek strażacy mieli pełne ręce roboty. Od północy notuje się największe nasilenie podmuchów wiatru, a co za tym idzie narastającą ilość wyjazdów strażaków PSP oraz OSP do zdarzeń związanych z wiatrołomami, powalonymi drzewami, zerwanymi przewodami elektrycznymi czy też telekomunikacyjnymi, czy też zerwanymi dachami na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy cieszyńskiej PSP. Łącznie interwencji, związanych z zerwanymi dachami strażacy odnotowali 17.

W Bładnicach przy ul. Borowinowej doszło do zerwania blaszanego dachu, który spadł na samochód znajdujący się w pobliżu. Podobne zdarzenia związane z zerwaniem połaci dachowych miały miejsce w Kończycach Wielkich, Zarzeczu, Wiśle, Ustroniu, Koniakowie czy Zamarskach. Jeszcze około godziny 15 strażacy wciąż pracowali przy jednym z uszkodzonych budynków. W związku z tak licznymi interwencjami nie sposób nawet oszacować ilości strat, które wiatr poczynił w regionie.


Około 80% wszystkich interwencji strażaków miało związek z powalonymi drzewami. Sytuacja jednak została szybko opanowana, strażacy usuwali drzewa na systematycznie, dzięki czemu większość głównych arterii komunikacyjnych oraz dróg gminnych była przejezdna. Na szczęście brak jakichkolwiek informacji odnośnie osób poszkodowanych.

 źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: